Колико кошта свадба у Србији? Ово је тачна рачуница, а младенци на крају "ТРЉАЈУ БРАДУ"
Организовање венчања није нимало лако, а ни јефтино.
Нажалост, већина свадби се данас сматра "добром инвестицијом", а омиљени део често није ни изговарање судбоносног "да" колико отварање коверата кад гости оду.
Ово МОРАТЕ ДА ЗНАТЕ ако купујете стан: Ево како да проверите КВАЛИТЕТ свог будућег дома (ФОТО)
МАТУРА КОШТА ВИШЕ ОД СВАДБЕ! Ево колико новца треба родитељи да издвоје за "испит зрелости" своје деце
СВИЊЕТИНА ПОСКУПЉУЈЕ 40 ОДСТО ЗБОГ КИНЕЗА! Чекају нас ПОТРЕСИ на тржишту меса, погледајте СКОКОВЕ ЦЕНА
Ипак, при самом организовању свадбе постоји 1001 ситница која треба да се организује, а изискује труд и новац. Па, кренимо редом...
Прво и основно питање на које ви и ваш будући супруг треба да одговорите. Једни су љубитељи мањих свадби, а други иако јесу често не могу да избегну 300 људи на свадби због фактора ближе и даље родбине. Зато смо питали две новопечене младе колико тачно новца треба улоложити у свадбу за 150, а колико за 300 људи.
Просечна цена столице је 25 евра (све испод 20 евра неће задовољити госте), па је тако за свадбу од 300 људи потребно 7,500 евра, а за мању од 150 око 3,500 евра.
Позивнице су између три и четири хиљаде динара.
Одличне бендове можете наћи већ по цени од 1,000 евра, а оне популарније од 1,500 па навише.
Украшавање младеначког стола кошта 100 евра, а 200 до 250 евра је довољно да покрије украшавање свих остлаих столова. Уколико пак, желите да украсите врата дома или капију венац од правог цвећа испред кошта од три до четири хиљаде динара.
Просечна цена бурми од белог злата је од 35,000 динара па навише, те је и ово ствар првенствено могућности.
Фотографа углавном поставља ресторан, а ова услуга ће младенце коштати од 300 до 500 евра.
Док неки ресторани до 8,000 динара торту нуде гратис, углавном се наплаћује по килограму који кошта до 2,000.
Када су венчанице у питању цене су прилично индивидуалне и понајвише зависе од ваших жеља и могућности. Већина жена не купује већ изнајмљује венчаницу која у просеку кошта од 300 евра, па све до 1,000. Ако уз венчаницу желите да изнајмите и хаљину у коју ћете се потом пресвући слободно додајте још 200 до 300 евра. За мушкарце је већ прилично лако па се цене за изнајмљивање одела крећу око 150 евра. Напомена: Уколико физички оштетите венчаницу салон има права да вам то додатно наплати.
Елегантних ципела имате и у нискобуџетним ланцима обуће, а и ово је нешто што апсолутно зависи од ваших жеља и могућности.
- Шминка и фризура 60 евра
- Бидермајер, кићење кола и сватова 100 евра
- Црква 70 евра, матичар у ресторану 100 евра, а одлазак у општину 300 динара
ВЕЛИКА ПРЕВАРА ПРОДАВАЦА ПРЕД МАТУРУ: Ова хаљина се на интернету продаје за 1.900 динара, а у бутицима за 12.000
ЦРНОГОРЦИ УВОДЕ НОВЕ ТАКСЕ ЗА ТУРИСТЕ: Уколико планирате да летујете у Будви ОВО ћете морати да плаћате
Они који наседну ОСТАЈУ И БЕЗ ПАРА И ПАРТНЕРА: Колико кошта лажни брак у Европској унији?
Дакле, за свадбу са 150 људи потребно је око 7.000 евра, док је за већу свадбу потребно чак 10.000 евра. Иако су суме велике, младенци ипак не буду у губитку јер им се од поклона углавном врати и више новца него што су уложили.
- Правили смо свадбу за 300 људи и уложили 11.000 евра. Од коверата смо успели да исплатимо целу свадбу и чак да нам остане седам хиљада евра преко - открива двадесетосмогодишња Анђела, која се недавно удала.