Многи пензионери зиму проводе у ТУНИСУ: ИСПЛАТИВИЈЕ им је него да остану овде, а ево колико их то кошта
Остају од три до 12 недеља
Хладне зимске дане у Србији наши мало имућнији пензионери све чешће замењују за сунце у Тунису. У односу на лане, број најстаријих туриста који се ове зиме упутио ка афричком континенту повећан је за трећину. Од децембра прошле године до сада, већ је 1.500 путника у "златном" добу оверило карте за најсевернију афричку земљу. За готово исти новац који би за месец дана потрошили у Србији, у Тунису уживају у лепом времену и у ексклузивним хотелима уз ол-инклузив услугу.
Прочитајте и:
Српски пензионери, попут ласта, с првим хладним данима пакују своје кофере и спремају се за пут у топлије крајеве. Остају тамо најмање три недеље, а многи од њих греју се на топлом афричком сунцу и по три месеца. У зимском периоду. За 600 евра по особи, могу да остану и месец дана.
Београђанка Милица Сентић (84) недавно се, после месеца дана боравка вратила из Суса.
- Последњих десеетак година зиме проводим у Тунису. Сус је одлично место за старије људе. У хотелима влада готово породична атмосфера, јер запослени у угоститељству заиста брину о нама. Врло су љубазни, брижни, пажљиви, воле нас и поштују. У овој тури, са мном је било још деветоро мојих вршњака из Србије. И сви смо презадовољни – наводи Милица Сентић.
Презимљавање у Африци, према речима госпође Сентић, није "патент" само српских пензионера. Уз наше, у туниским хотелима од три до пет звездица, где је у цену аранжмана "све укључено", по неколико месеци најчешће одседају и старији туристи из других земаља, а нарочито из Немачке и Канаде.
- Пре терористичких напада, наши туристи су радо одлазили у Тунис, али се потом, због страха за безбедност, њихов број знатно смањио – прича ова Београђанка.
- Међутим, према према мом искуству, у Тунису се чини све да туристи буду безбедни. При уласку у туристичке зоне и хотеле контроле су ригорозне, на сваком кораку су полицајци у цивилу, чак и на хотелским плажама, на које долазе искључиво гости из хотела- наводи Милица Сентић.
Брачни пар Митић, са београдског Црвеног крста, већ деценију и по зимске месеце такође проводи у Тунису. Одлазе два пута годишње и тамо бораве најмање три недеље, а често остају и до три месеца.
КОНАЧНО ОБЈАШЊЕНО: Ево како треба регулисати ГРЕЈАЊЕ, а да прођете ЈЕФТИНИЈЕ
- После 15 година, ово је први пут да смо морали да пропустимо путовање због здравствених прегледа, али се надамо да ћемо на јесен наставити традицију – кажу Нада (86) и Слободан (87) Митић.
- Иако су цене врло повољне, и многима је можда и исплативије да зими бораве у Тунису уместо у Србији, нама финансијски моменат није био главни "мамац". За нас су пресудни пријатно време, блага клима и идеалне температуре за наше године, као и нежност и пажња свег особља, од собарица до директора. Тамо имамо прави, истински одмор – наводе они.