ЗАНИМАЊЕ БУДУЋНОСТИ: Шта је медијски техничар и због чега ће се многи одлучити за овај смер?
Графичко-медијска школа има 900 ученика
Нове технологије захтевају и нове образовне профиле. После техничара за дигиталну графику, Графичко-медијска школа уводи још један образовни профил - медијски техничар.
Колико је интересовање за ову школу говори и податак да је за упис појединих смерова потребан исти број бодова као и за упис у гимназију.
Детаљна упутства за упис малишана у 1. разред: Без документације у школу, ово су процедуре
ОБАВЕЗНЕ МАСКЕ И ДИСТАНЦА: Донете нове смернице за повратак ђака у школске клупе
НИЖЕ ШКОЛАРИНЕ НА ТРИ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ: Очекује се 15 хиљада бруцоша!
Графичко-медијска школа има 900 ученика и седам образовних профила.
Међу младима је популарано занимање техничар за дигиталну графику и интернет обликовање.
Школа тако не мора да брине ко ће направити њен сајт.
- После овога желим да упишем ДИФ. Стога је и мој задатак на сајту - Спорт у школи и то колико се људи бави којим спортом, које све секција имају - каже Бојана Радићевић, ученица трећег разреда.
Ана Вељковић, наставница практичне наставе, каже да имају мале тимове, прво уче да нађу неку идеју, направе скице и међусобно разговарају.
У овом студију настају филмови.
- Радимо фигурице за стопмоушн анимацију. Правимо их како ми желимо, али је потребно да можемо да га кадрирамо, да то у програмима може лепо да се уради, да то изгледа као кратак један филмић - наводи Андреа Петровић, ученица трећег разреда Графичко-медијске школе.
Ту ће бити настава и за нови образовни профил - медијски техничар. Трајаће четири године, уписиваће га 30 ученика.
- Намењен је деци коју интересује фотографија, филм, обрада звука, анимација. Они ће учити да рукују са камерама, са објективима, расветом, стативима, разном опремом која се користи за снимање и обрадом тог материјала снимљеног - истиче Милош Букумира, директор Графичко-медијске школе.
Увођењем тог смера привреда ће добити кадар са потребним знањем из области креативне индустрије.
Пошто ће то бити и дуални образовни профил, ученици ће стицати знања и усавршавати вештине у самим компанијама од почетка школовања.