КОРИСНО ЗА СВЕ ПОСЛОДАВЦЕ: Ово су најчешћи разлози ДАВАЊА ОТКАЗА
Мала плата, лоши услови рада.
Премала плата, немогућност професионалног напретка, лоши услови рада и негативан однос с надређеном особом најчешћи су разлози за давање отказа, показује истраживање медија спроведено на више од 1.600 испитаника.
Нећете веровати чиме се они баве: Ово су ПОСЛОВИ које раде ПЕНЗИОНЕРИ и старији грађани ЕУ
ИНТЕРЕСОВАЊЕ ЗА ПОСАО РУДАРА СВЕ ВЕЋЕ: Услови нису лаки, али је плата ИЗНАД ПРОСЕКА - 87.000 динара!
ПРЕВАРА ПРЕКО САЈТА ЗА ЗАПОШЉАВАЊЕ: 30 СРБА чекало да крене у Данску, али остали и БЕЗ ПАРА И БЕЗ ПОСЛА!
Од осталих мотива, на промену радне околине подстичу и бројни прековремени сати, неслагање с менаџментом компаније, боља понуда другог послодавца, али и до сада, незаконито пословање послодавца те недовољна самосталност у обављању радних задатака, наводе.
Истраживање је потврдило да је чак 80 одсто особа у досадашњој каријери барем једном дало отказ, а потрази за новим пословним изазовима испитаници се по правилу окрећу након четири године стажа код истог послодавца.
Свесни важности и могућих последица давања отказа, такву одлуку испитаници не доносе исхитрено, већ о њој неко време размишљају. Сваки четврти испитаник истиче да је од тренутка доношења одлуке до самог давања отказа прошло месец дана, за петину испитаника то раздобље се одужило на пола године, а за сваку десету особу и до годину дана.
С друге стране, отприлике седам одсто испитаника одлуку је донело импулсивно и одмах је дало отказ. Пре доношења коначне одлуке већина воли да послуша туђе мишљење, а најчешће се консултују с члановима породице.
Такође, намера о промени радне околине је поприлично чврста, што потврђује податак да две трећине особа (62 одсто) од своје одлуке о одласку из фирме не би одустало чак ни у случају да им послодавац понуди нову, знатно вишу плату. С тим се не слаже 24 одсто особа који би "продужили верност" и повукли одлуку о отказу када би им послодавац обећао повишицу.
У тренутку давања отказа свега трећина испитаника је већ имала договорен нови посао.
На питање каквом би их понудом потенцијални нови послодавац могао натерати на размишљање о давању отказа на тренутном послу, већина испитаника одговара - бољом платом. Важан утицај на одлуку има и имиџ послодавца, јер желе да раде у компанији која доказано брине о запосленима, затим различити финансијски услови (попут бонуса и регреса), флексибилно радно време, изазовни радни задаци, квалитетнија локација и слично.
ТРГОВЦИ ЖЕЛЕ ДА РАДЕ И НЕДЕЉОМ: Крагујевац тражи забрану рада, а ево колико је Србија далеко од европског тренда
ОНИ ДОЛАЗЕ: Ово је ТОП ПЕТ послова које ће у будућности заменити РОБОТИ
Крај за шљивовицу? Шумадинци решили да традиционалну српску ракију од шљива замене ОВИМ ВОЋЕМ
ВРАТИО СЕ НА ДЕДОВИНУ! Научник Душан (30) гаји козе и поврће, ужива у миру, а његову ПОРУКУ ОБАВЕЗНО ПРОЧИТАЈТЕ (ФОТО)
Максимовићи су из Калифорније прешли у Тополу: Засадили су ЧУДНОВАТО ВОЋЕ и сад зарађују 100.000 ЕВРА ПО ХЕКТАРУ!