Нико у Србији неће да ради овај посао, а плата је чак 600 евра
Ово нико не жели да ради
У Војводини нико неће у чобане ни за плату од 600 евра месечно, а они који прихвате тај посао крију га од околине као "змија ноге", пише новосадски "Дневник". Тако два чобанина у селу Павловци, сремска општина Рума, чување 56 крава наплаћују од мештана месечно по 56.000 динара (око 460 евра), али не желе да то неко зна.
Жалите се да су у Србији скупи, а у овом граду је квадрат стана чак 80.000 долара!
Обавештење за грађане Србије! Спремите се за драстично ПОСКУПЉЕЊЕ одржавања текућих рачуна
Они признају да чобанском зарадом хране децу и породицу, али ни по коју цену не желе да се о том прича или још више пише, да се не би брукали "пред светом". Како пише новосадски "Дневник", те чобане мештани не би мењали ни за шта на свету, јер свој посао обављају више него поштено и савесно.
Мештани банатских села муку муче да нађу чувара оваца, јер нико неће да се прихвати чобанског штапа, ни за гарантовану зараду од 200 до 600 евра месечно. Све то још више чуди кад се зна да у Банату неколико стотина радно способних људи прима социјалну помоћ, која је вишеструко нижа од понуђене чобанске зараде.
Према наводима "Дневника", у случају чобана победила је само у Србији знана логика, да је боље седети кући, него радити посао којег се стидиш, макар он био више него добро плаћен.
Према евиденцији Националне службе за запошљавање у Србији је крајем јуна ове године, регистровано је 659.698 незапослених. Од тог броја једна трећина су млади, а више од половина њих је без основне или са основном школом и занатом.