НИСУ ПРОГРАМЕРИ: Ово су ПОСЛОВИ БУДУЋНОСТИ, а ево и колико су ПЛАЋЕНИ
Ова занимања су већ увелико присутна
Занимања будућности, нису нешто што нас тек очекује, она су већ увелико присутна. Већина нас ће када кажете "занимање будућности" помислити на програмере, али истраживања показују који су то још послови за којима ће у будућности бити огромна тражња, а да за њих није неопходно да будете стручњак за програмирање.
Прочитајте и:
То су послови који су заправо спој бројних знања и вештина.
- Најбољи начин да предвидите будућност, је да је дизајнирате! - речи научника Бакминстера Фулера. А тај дизајн и иновације су кључне у материјалима, буквално свим. Од оних у производњи намештаја, аутомобила, авиона одеће, свега што можете да замислите. Већ сада се ради на технологији нових "паметних" меморијских материјала. Увелико постоји њихова примена у производњи намештаја. Али истраживање паметних материјала од метала и са меморијским легурама је рад и то дугогодишњи. Међутим, месечне зараде, у зависности од знања али и искуства се крећу и до неколико хиљада евра.
Уносан бизнис: ОВАЈ посао може вам донети зараду од 30.000 евра, али постоји један мали услов
Аутомобилска индустрија, после кризе почетком овог века поново је у експанзији. Паралелно и увелико се ради на развоју и аутомобила са малом потрошњом горива и емисијом штетних гасова, као и аута на електрични погон, и интелигентних возила. Иако ти паметни аутомобили личе на класичне, сигурно је да ће њихов изглед итекако развојем електронике и њиховом масовнијом употребом бити промењен. Шта ће бити на крају тунела будућности, нико не зна јер се светло не назире, али се у њему итекако налазимо. Колика је зарада? Тешко је рећи, нарочито сада. Оно што је сигурно јесте да је итекако плаћено.
А која су то занимања? Стартит, центар знања, иновације и инспирације намењен домаћој ИТ заједници, указује на неколико.
ТВИТ КОЈИ ЈЕ ЗАПАЛИО ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ: Речи овог Земунца треба да чују СВИ ПОСЛОДАВЦИ у Србији
Дигитални маркетинг аналитичар - Маркетинг постаје све више заснован на подацима, а мање на "осећају". Уколико се одлучите за ово занимање, морате бити и креативни, али и да умете да читате податке и будете аналитични, поготово што ће највећи број активности бити врло мерљив. Овде је пожељно образовање са Економског факултета, ФОН-а... Плата зависи од знања, и креће се од 700 евра навише.
Немци ТРАЖЕ МЕДИЦИНСКЕ РАДНИКЕ из Србије и Босне: Сандра је тамо 8 месеци, а сада открива СВЕ О ТОМЕ
Појединци који креирају своје личне садржаје у оквиру разних ниша и конкуришу чак и великим медијским фирмама. Довољан је пример Youtube-a да покаже да је давно прошло време чињеница је да су млади телевизију заменили Youtube-om. Сваког месеца се прегледа више од три милијарди сати видео снимака. Иако више личи на хоби него на занимање, цифре говоре другачије: Најплаћенији Youtuber, ДанТДМ, је прошле године зарадио невероватних 16,5 милиона долара. У Србији су ове цифре доста ниже, али никако занемарљиве — око 50 хиљада долара годишње. Овде је широк спектар факултета, али могуће је и да сте талентовани са средњим образовањем.
Christmas цаме early..
WE ХИТ 17,000,000 SUBSCRIBERS!!
Ментал. Thank you :) pic.twitter.com/q0jL4maDBS— ДанТДМ💎 (@dantdm) Децембер 19, 2017
Наука о подацима (Дата Сциенце) у последњих неколико година важи за једну од најперспективнијих и најважнијих ИТ области. Када су у питању планови у компанијама за запошљавање академски школованих стручњака у области науке о подацима, 67,5 одсто испитаника декларише јасне потребе и планове, присутне већ сада или у ближој будућности, а свега шест одсто испитаника сматра да запошљавање таквог кадра није блиско потребама њихових компанија. Просечна плата у Србији је 1.500 евра.
У ОВОМ месту у Србији вам је ЗАГАРАНТОВАН ПОСАО ако имате факултет
Наравно, за крај треба рећи да је за свако од ових занимања веома пожељно програмерско знање, или макар програмерска писменост, односно способност читања кода. Међутим, њихова основа је у другим гранама, попут економије, медија, филма и телевизије, социологије, психологије, статистике...