Од данас коначно НЕ РАДИМО за државу, већ само за себе! Ево шта ће то значити
Рачуна се за сваку годину посебно
У Србији је данас наступио "Дан пореске слободе", дан који у свету значи да запослени и послодавци више не раде за измиривање пореских обавеза према држави, већ су почели да зарађују за себе и своју породицу.
БРЖЕ И ЈЕФТИНИЈЕ НЕГО ДА САМИ КУВАТЕ! Најукуснија храна УПОЛА ЦЕНЕ!
СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА СРПСКУ ОМЛАДИНУ: Брже до прве плате! 10.000 младих добија посао, а запослење одмах после школе!
СРБИ СМИСЛИЛИ ИДЕАЛНУ ЗАРАДУ: Нема улагања и труда, новац само МИЛИ ПО ПУТУ! ДА, МОГУЋЕ ЈЕ
До данас смо радили да бисмо платили све порезе и доприносе - порез на доходак, социјалне доприносе за обавезно пензионо и здравствено осигурање, ПДВ и акцизе при куповини производа, порез на имовину за куће и станове у којима живимо, као и разне друге мање порезе, таксе и накнаде - наводи се у саопштењу Либертаријанског клуба (Либек).
Дан пореске слободе, какао се објашњава, рачуна се у односу на ниво јавне потрошње у бруто домаћем производу (БДП). Ова вредност помножи се са бројем дана у календарској години и по потреби заокружи на најближи дан.
Рачуна се за сваку државу и сваку годину посебно, а ове године то је у Србији 15. јун. Тим пводом Либек је лансирао платформу "Мој порез за 2020. годину", коју су на онлајн конференцији представили програмски директор економске истраживачке јединице Либека, Михаило Гајић, и заменица главног и одговорног уредника Таласа, Лана Авакумовић.
Преко платформе Мој порез, одговарајући на неколико питања о својим примањима и потрошачким навикама, свако може да израчуна који је његов лични Дан пореске слободе 2020. године и колико годишње плаћа пореза.
Поред тога, на тој платформи може да се сазна и које све порезе неко плаћа, али и како држава троши новац пореских обвезника.
Либек се залаже за смањење пореза и реформу фискалне политике, али напомиње да то није могуће урадити преко ноћи.
- Како би дошло до промена, неопходно је изградити капацитете Пореске управе. Да би једна привреда напредовала, прво је потребно да се растерети тиме што би се смањили порези и доприноси на рад. У том случају предузетници, би више уштедели, па би самим тим могли више да инвестирају. Запошљавање би било јефтиније, а плате би биле веће. Самим тим, порастао би животни стандард грађана Србије - истичу из Либека.
"Је л' се тако ЗАРАЂУЈЕ ХЛЕБ у Немачкој?" Хит видео са друштвених мрежа показује колико су Балканци заправо СНАЛАЖЉИВИ
КУПИЛИ СТЕ ПЛАЦ, А ЕВО ШТА ДАЉЕ: Шта вам је све потребно од докумената за градњу куће и колико кошта?
ГРАДИ СЕ НАУЧНИ ЦЕНТАР У СРБИЈИ: Водећа гејмерска компанија инвестира у НАЈНАПРЕДНИЈУ ТЕХНОЛОГИЈУ
"СТВАРАНО У СРБИЈИ": Привредна комора Србије покренула пројекат од националног значаја
Добра цена обрадовала малинаре на КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Мештани села Сушићи се надају добром роду
ДОБРА ВЕСТ ЗА ПОСЛОДАВЦЕ: Уколико запослите лице које прошле године није имало посао, погледајте колико вам држава плаћа