Овај младић спрема НОВУ ДИГИТАЛНУ револуцију! Запамтите га пре него што ОДЕ у свет! (ФОТО)
Већ извози 90 одсто СВОЈИХ производа
Алберт Гајшак, 18-годишњак из Карловца, после успешно лансиране ручне гејминг конзоле, већ спрема нови пројекат. Он развија DIY мобилни телефон који би волео да види на тржишту кроз годину дана.
ЊЕГОВ РЕЦЕПТ ЗА УСПЕХ: Ових 15 ствари су од Рокфелера направиле МИЛИЈАРДЕРА!
- Биће мало паметнији од Нокије 3310, али не толико паметан да би могао да врти најновију верзију Андроида. Али, то и није производ који ће заменити ваш паметни телефон, већ онај који ће вас научити како он ради. Значи, нешто слично као и МАКЕРбуино, јер он користи стару осмобитну технологију, али има своју драж - каже Гајшак.
Предузетни Карловчанин од "уради сам" уређаја кренуо је да развија озбиљан бизнис. У Судском регистру већ се појавила његова компанија CircuitMess у коју је инвестирао Томислав Цар, суоснивач и директор највеће хрватске компаније за производњу мобилних апликација Инфинума.
Први резултати врло су добри. У два месеца, док се МАКЕРбуино бета тестирао, продао их је сто комада. Кроз кампању на Кицкстартеру примио је још око 1.900 наруџбина, 90 одсто из иностранства. Другим речима, у нешто више од три месеца, значи једном кварталу, продао је око 2.000 властитих хардверских производа, махом у извоз.
Како пребодити СТРЕС на послу? Што ВИШЕ СНА, то МАЊЕ ТЕНЗИЈЕ: Ево шта још показује истраживање!
Гајшак додаје да се продаја наставља кроз његову веб трговину те партнерства.
- Већ сам примио поруџбине трговаца из Јужне Кореје, Кине, ЈАР-а и САД-а за ексклузивним заступништва - каже Гајшак.
Додаје да се за уврштење МАКЕРбуина у понуду распитао и већи број домаћих трговаца. Наводи да ће у идућих месец дана запослити десетак људи да испоруче наручене МАКЕРбуине. Уз то тражи софтвераше и хардвераше с којима ће развијати нове DIY производе, али и нову верзију конзоле која би се на тржишту нашла до краја године.
- Производе које развија CircuitMess су ретро, едукативни и сви су замишљени да одражавају дух "уради сам" заједнице којој и сами припадамо - закључује Гајшак.