БЕЗ ОБЗИРА НА САНКЦИЈЕ АМЕРИКЕ: Хуавеј и даље ДРУГИ водећи произвођач телефона
На годишњем нивоу Хуавеј успео да подигне свој удео на тржишту за чак осам одсто
Кинеска компанија успела је да повећа продају телефона без обзира на то што је глобално тржиште у опадању, али и упркос вишемесечним америчким санкцијама. Хуавеј је задржао другу позицију, одмах иза Самсунга, док се на трећем месту и даље налази Apple. Четврто и пето место припадају Xiaomi-ju и Oppo-u.
Према истраживању које је спровела аналитичарска кућа Strategy Аналитицс, глобална продаја телефона је у периоду од априла до јуна опала за 2,6 одсто - 341 милион продатих телефона. У том периоду Самсунг је повећао удео на тржишту на 22 процента, при чему је највећи допринос том расту остварен у средњем сегменту. Хуавеј је успео да задржи 17 одсто тржишта, а Apple 11 одсто.
Популарне апликације "Инстаграм" и "Воцап" мењају име: Ево како ће се звати
Усвојен предлог закона о агенцијском запошљавању: Ево шта он доноси (ВИДЕО)
КОД КОМШИЈА СИВА ЕКОНОМИЈА У ПРОЦВАТУ Порез се највише избегава током лета, ТРЕНД РАСТА КРИЗЕ у ПОРАСТУ
Интересантно је да је на годишњем нивоу Хуавеј успео да подигне свој удео на тржишту за чак осам одсто, упркос томе што је последњих месеци под оштрим америчким санкцијама. Томе је допринео огроман раст продаје у Кини, док је у Европи и остатку света продаја у благом паду.
Објашњење за то је што у овом кварталу Хуавеј није у потпуности осетио ефекте санкција, па се то није превише одразило на њихову продају, али ће вероватно у наредном периоду то да се промени.
Из исте компаније стиже и процена да је Apple у овом кварталу искусио пад продаје iPhone-a од осам процената. Напоменуто је и да је ова компанија након прилагођавања цена успела да стабилизује своје позиције у Кини, као и на другим тржиштима (првенствено у Индији) где је превисока цена представљала највећу препреку за куповину.
СТАРИ НАЗИВИ СРПСКИХ ГРАДОВА: Јесте ли некада били у Палежу или Гургусовцу? Вероватно јесте, а да то и не знате (ВИДЕО)