Ако не дође до "Брегзит договора" БЕЗ ПОСЛА остаје 1,2 МИЛИОНА ЉУДИ широм Европе
Осим Велике Британије најтеже би биле погођене земље Бенелукса и Немачка
Након оставке Терезе Меј која није била у стању да реши проблем Брегзита, на место премијера Велике Британије дошао је Борис Џонсон који је нацији обећао да ће до 31. октобра извести земљу из Европске уније "са или без договора".
Уколико се заиста догоди такав сценарио, то не би био ударац само за ЕУ. Последице Брегзита, у овом другом случају, осећали би и Британци, али "удар на џеп" претрпели би и остали Европљани пошто би чак 1,2 милиона радних места широм Старог континента било угашено.
ОХРАБЉЕНИ ЗА САМОСТАЛНИ ПОСАО: Од почетка године основано више привредних друштава него прошле године
Тартуфска грозница тресе Србију: ЕВО КАКО ДА ИХ "УЛОВИТЕ"
АКЦЕНАТ НА СРПСКОМ ВИНУ: Влада Србије има посебан пројекат за УНАПРЕЂЕЊЕ ВИНАРСТВА
Велика Британија би изгубила око 500.000 радних места, док би тај број у Немачкој доспео до 300.000, наводи се у студији коју је иницирала белгиијска влада, а истраживање је спровео Универзитет у Леувену.
Најтеже погођена земља била би Ирска која би изгубила више од 50.300 радних места. Идентичну судбину претрпеле би Белгија и Холандија које би заједно остале без 115.590 радних места. Белгија би изгубила 2,35 одсто БДП-а, а у највећем губитку, што се Белгије тиче, била би би област Фландрија на северу земље.
Земље којима се предвиђа губитак између 1 и 1,3 одсто радних места јесу Француска (141, 320), Немачка, Пољска, Португал и Шведска. Нешто мању, али не и занемарљиву штету претрпеле би Италија и Шпанија, док би Хрватска, Грчка, Аустрија и балтичке државе међу најмање погођенима.
СВЕТСКЕ БЕРЗЕ ПОТОНУЛЕ: Страх од ескалације трговинског рата Кине и Америке изазвао ДРАМАТИЧАН ПАД АКЦИЈА
За дан збрисано 2,1 одсто богатства 500 супербогаташа: НАЈВЕЋА "ЖРТВА" ЏЕФ БЕЗОС
Систем инстант плаћања користи све више корисника: Вредност промета 8 милијарди динара
Са губитком посла суочили би се они који раде у сектору угоститељства, пошто би било угашено 112.000 радних места широм Европе, а текстилна индустрија би могла да изгуби 130.000 радних места, што посебно погађа Белгију и Италију. Нафтне и фармацеутске компаније такође би претрпеле значајне губитке.
Истраживачи су узели у обзир примену тарифа Светске трговинске организације на робу, затим низ компликованих претпоставки о другим врстама тарифа, плус поремећај узрокован ланцима снабдевања. Признали су, међутим, да у њиховим прорачунима постоји много варијабли.
Хтели секирама против топова: Зашто је ова битка СРПСКЕ ВОЈСКЕ посебна? (ВИДЕО)