Да ли треба БОЈЛЕР гасити или га држати стално упаљеног: Ево одговора како се ЗАИСТА ШТЕДИ СТРУЈА
Изненадићете се кад прочитате истину
Вечита дилема сваке породице је - да ли гасити или оставити бојлер да стално ради, како бисмо трошили мање струје. Иако међу већином влада мишљење да је боље оставити га да ради јер се при сваком паљењу троши више струје за поновно загревање, одговор је потпуно другачији.
Прочитајте и:
Никола Николић, заменик директора предузећа за енергетску ефикасност "Energy савинг гроуп" каже да од динамике трошења зависи да ли да га гасите или стално држите упаљеног.
- Зависно од тога на шта трошите топлу води и колико често, препоручујем да се бојлер ипак гаси када је скупа струја. Примера ради, једној четворочланој породици је најбоље да бојлер укључује ноћу када је јефтина струја и гаси ујутру када престаје тај режим, па да га предвече догреје.
- И у становима у којима живи један члан препоручујем да користи предности јефтине струје јер је она још увек неколико пута јефтинија, само што он вероватно не треба да га догрева - саветује Николић.
Погрешно је уверење да бојлер треба да буде стално укључен, јер га терморегулатор укључује и искључује према подешеној температури и да тада наводно троши мање електричне енергије.
Осим тога, стално упајен бојлер и дању и ноћу, ствара потенцијалну опасност уколико неки или сви сигурносни елементи на бојлеру откажу.