ДА ЛИ СТЕ ЧУЛИ ЗА КРИЗИКО? Милан је направио друштвену игру инспирисану Југославијом... "Ако немате среће завршићете на Голом отоку!"
Овако изгледа Кризико и освајање земаља СФРЈ.
Милан Пешић има 32 године, двоје деце и прегршт идеја које већ неко време претвара у квалитетне друштвене игре, а иако је рођен у години распада бивше Југославије, стара држава му је неисцрпна инспирација.
Милан је нашао начин да споји љубав према информатици, цртању, друштвеним играма и земљи које више нема.
МОГУЋЕ ЈЕ! 17 ЕВРА ПО ДАНУ, А ДУПЛЕКС 30 ЕВРА! Ово су ТРИ НАЈЈЕФТИНИЈЕ БАЊЕ у Србији
РЕЗЕРВЕ ЗЛАТА НАЈВЕЋЕ У ИСТОРИЈИ! Председник Вучић говорио о економској ситуацији па навео два КЉУЧНА приоритета!
- Још као мали заволео сам друштвене игре. У почетку је то био стари добри "Човече не љути се" у породичном окружењу, тако да друштвене игре цртам и стварам из хобија. Са друштвом сам често играо Ризико и помислио сам зашто не бих направио једну занимљивију игру. Иако нисам живео у то лепо Југословенско време, Југославија ми је била мотив за прву игру и тако сам направио игру која се зове Кризико - испричао је за медије.
У почетку је била слична Ризику, а данас је то једна занимљивија и динамичнија игра која се игра широм бивше Југе и Европе.
- Партије су веома занимљиве због картица изненађења, напада из главних градова и слично. Слободно могу рећи да победник није познат до последње секунде. Кризико има чудну замисао, заправо игра је ратна, некоме се то свиђа, а некоме не. Било је свакаквих коменатара на ту тему. Само, када подвучем црту, више је људи који позитивно гледају на Кризико - каже он.
Милан није живео у време Југославије, али је од старије гарде слушао само лепо о њој.
- Гледајућу Југословенске филмове увек се питам зашто ми нисмо имали среће да живимо у то време. Не ради се новцу, стандарду и нечему материјалном, већ бих волео да осетим ту широкогрудост која је била присутна у људима са ових простора. Обожавам ретро намештај из тог времена, волим музику из тог времена, волим људе из тог времена и зашто ме онда не би инспирисало да правим друштвене игре на ту тему - каже Милан.
Желео је да оживи лепа сећања код људи, а исто тако и да их сачува за неке нове генерације. И Миланов Монопол је инспирисан Југославијом.
- Па да ли постоји боља друштвена игра да се искористе све лепоте Југославије од Монопола? Најјефтиније поље је Бјелашница, а најскупље Дубровник. Наравно ту су и Копаоник, Плитвичка језера, Јахорина, Хвар и Бледско језеро, а ако немате среће завршићете на Голом отоку - објашњава он.
До сада је направио пет игара, две су у фази развоја, а једна у фази тестирања, а како је тата двоје деце, неизбежно је било да направи и неку игру за најмлађе.
- Не тако давно изашла је игра Крени - Стани за узраст од 3-4 године. Замисао ми је да дечица уче годишња доба, боје, животиње у игри одговарају на разна питања, а све то док играју друштвену игру, што је јако битно за развој наше деце - испричао је новинарима.
Логично, како је по цео дан окружен децом, у плану су му искључиво дечије игре.
- Хоћу да направим дечије игре за све узрасте. Хоћу да наша деца време проводе са породицом за столом играјућу друштвене игре. Друштвене игре нису добре само за развој наше деце, оне су добре зато што се породица окупља за столом. Где су друштвене игре ту је осмех, ту су прице, а неки се и наљуте - закључује кроз осмех.