ДРЖАВА НАМ ПОКЛАЊА 5.000 ДИНАРА ЗА ОДМОР: Ко има право на ваучер?
Додела ваучера за одмор у Србији показала се као значајна за поспешивање угоститељско-туристичке привреде.
Влада Србије усвојила је Уредбу о условима и начину доделе и коришћења средстава за подстицање унапређења туристичког промета домаћих туриста на територији Србије којом се предвиђају средства за 100.000 ваучера за наредну годину, како би се инвестирало у домаћи туризам.
НОВИ ПОРЕЗ ОД ЈАНУАРА: ПДВ у износу од 20 одсто за услугу коју раније нисмо плаћали, корисници у шоку
СРБИЈА ОБНАВЉА И ШИРИ СВОЈУ МРЕЖУ АУТО-ПУТЕВА: Један је постао приоритет, у плану је градња још 15 брзих деоница
ДЕТАЉНО ОБЈАШЊЕЊЕ: Шта све пише у економском споразуму Британије и ЕУ о Брегзиту, спомиње ли се и Србија?
Право на ваучер у максималном износу од 5.000 динара имају пензионери, незапослена лица и корисници посебне новчане накнаде из евиденције Националне службе за запошљавање, корисници права за помоћ и негу другог лица, запослени, ратни војни инвалиди и цивилни инвалиди рата са примањима која не прелазе 70.000 динара месечно, корисници права на накнаду на породичну инвалиднину по палом борцу, пољопривредници који су се изјаснили да се баве искључиво пољопривредом (који су уписани у Регистар пољопривредних газдинстава) и студенти.
Влада је обезбедила за 2021. годину средства за субвенционисану куповину електро и хибридних возила у износу од 120 милиона динара, како би се умањили негативни ефекти и значајно смањило аеро загађење, саопштила је Канцеларија за сарадњу са медијима.
Усвојен је и Предлог закона о потврђивању измене Међународне конвенције о хармонизованом систему назива и шифарских ознака робе, којим се усаглашава процедура за све земље чланице које су потписале овај међународни документ.
На седници је усвојен и Предлог закона о потврђивању Споразума о преносу надлежности за пружање услуга у ваздушном саобраћају између Савета министара Босне и Херцеговине, Владе Републике Србије и Владе Црне Горе, саопштила је владина Канцеларија за сарадњу са медијима.
Применом новог споразума биће уређена питања из ове области на модернији начин и у складу са структуром Заједничког модела ЕУРОЦОНТРОЛ.
Чланови владе усвојили су Акциони план за спровођење Иницијативе партнерство за отворену управу у Републици Србији за период 2020-2022. године.
С обзиром на то да Стратегија проширења Европске уније на Западни Балкан реформу јавне управе поставла као један од три стуба процеса приступања, примена овог документа обезбедиће подршку и веће ангажовање влада широм света, како би се побољшао интегритет, транспарентност, ефикасност и одговорност јавне власти.
На тај начин градиће се поверење јавности, ојачати сарадња са организацијама цивилног друштва, оснажити учешће грађана у управлању, унапредити борба против корупције, приступ информацијама и употреба нових технологија.
Одлагање плаћања дугованог пореза и доприноса
На седници Владе усвојена је и Уредба о поступку и начину одлагања плаћања дугованог пореза и доприноса у циљу ублажавања економских последица насталих услед болести ковид-19.
Предложеном уредбом омогућава се привредним субјектима, који су се определили за одлагање доспелости за плаћање пореза и допринеса, да то плаћање одложе на највише 24 једнаке месечне рате без плаћања камате док одлагање траје.