Годишњи рад нестане за 20 минута: Колико кошта миран сан пољопривредника у Србији?
Стрепња
Сваке године град однесе део рода у воћарским селима. Страдају јагоде, малине, паприка и парадајз…
Сав труд вредних сељака постане безвредан за само 20 минута. Једини начин да произвођачи спавају мирно и не гледају у небо молећи се Богу да града не буде, јесте постављање противградне мреже над засадима.
Многи од ове намере одустају јер сматрају да је постављање противградне мреже на њихово имање – луксуз који себи не могу да приуште! Да ли је то заиста тако и колико ова заштита конкретно кошта објаснио је Миле Радисављевић власник фирме.
- Цена по хектару, уколико је парцела правилна кошта око 15 – 16 хиљада евра. То подразумева најквалитетнију мрежу и стубове. Наша препорука је где год за то има могућности да се поставе дрвени уместо бетонских стубова - каже Радисављевић и додаје kakkve карактеристике треба да има најбоља противградна заштита.
ДОДИР ЛУКСУЗА И КОМФОРА У ХОТЕЛУ ALEXANDROS ПАЛАЦЕ – СЛОБОДНЕ СОБЕ ВЕЋ ОД ОВОГ ВИКЕНДА!
СУРОВОСТ ПОСЛА ИЛИ НЕПРАВДА?! Губе посао ако не смршају!
МАГИЧНО ПОВРЋЕ: Доноси здравље, а Србима и велику зараду! ЗАВЛАДАЛО ЛУДИЛО ЗА ЊИМ!
- Мрежа треба бити са што више килоленглија, дебљина нити не сме бити мања од 0,32 милиметра јер то обезбеђује да мрежа задржи велику количину леда - наглашава Радисављевић.
Иако није јефтина, Радисављевић каже, да противградна мрежа кроз неколико година саму себе исплати.
- Гаранција је од осам до десет година, али у пракси она опстаје много дуже. Имајући у виду колике су штете од града сваке године, постављање противградних мрежа се вишетруко исплати - рекао је Миле.