Ова услуга у банкама у Србији кошта чак 600 динара, а грађани не знају да морају да је плате
У некима банкама провизија се за ову услугу не зарачунава
Ова услуга у банкама у Србији кошта чак 600 динара, а грађани не знају да морају да је плате Дрхтање руке док се по трећи пут укуцава ПИН број за време плаћања картицом или подизање готовине на банкомату, осетио је бар једном сваки корисник "пластичног" новца. А трећи погрешан унос значи блокаду картице и додатни трошак за израду новог ПИН-а и до 600 динара.
СВЕ ИЛИ НИШТА! Два најбогатија човека улажу у БАКТЕРИЈУ која ће да СПАСИ СВЕТ, ево о чему је реч
Иста ситуација је и са онима који су своју шифру у виду четвороцифреног броја заборавили, па зато не могу да користе картицу. Тек неколицина банака у Србији својим клијентима омогућава да свој “лични идентификациони број” за коришћење картице промене бесплатно. Неке банке омогућавају клијентима да свој ПИН промене на банкоматима или кроз апликацију електронског или мобилног банкарства.
РАДНИКЕ У ЈАВНОМ СЕКТОРУ ОЧЕКУЈЕ ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА Руф: ММФ и Влада Србије договорили да буде 7 одсто
У некима се провизија за ову услугу не зарачунава, док у појединима нови ПИН са банкомата кодшта од 100 до 150 динара. Већина банака се држи старе, проверене, папирне процедуре: На шалтеру се поднесе захтев за нови ПИН, који вам стиже после неколико дана у запечаћеној коверти, као код првог преузимања картице, опет на шалтеру. Ова услуга се наплаћује од 200 до чак 600 динара у зависности од тога да ли вам нови ПИН треба за обичну картицу или ону коју уз име стоји да је "златна". Такође, у неким банкама ће вам, заједно са новим ПИН издати и нову картицу.