Потврда економског напретка: Србија на корак од ИНВЕСТИЦИОНОГ РЕЈТИНГА!
Премија ризика Србије сада је међу најнижим у региону, а 12. новембра се спустила на свега 34 базна поена, изјавила је данас гувернер Народне банке Србије Јоргованка Табаковић.
Истичући да су знатном паду премије ризика у већој мери допринели домаћи фактори, Табаковић је на конференцији за новинаре у НБС рекла да се претходних месеци премија ризика неколико пута спустила испод нивоа од 50 базних поена, а 12. новембра је достигла и своју најнижу вредност.
Народна банка купила 10 ТОНА ЗЛАТА: Девизне резерве преко 14 милијарди евра
ОНИ ДОЛАЗЕ: Ово је ТОП ПЕТ послова које ће у будућности заменити РОБОТИ
ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: Укупан ИЗВОЗ ће достићи три милијарде ВИШЕ у односу на прошлу годину!
- Желим да истакнем и да је Србија дошла на корак од добијања инвестиционог рејтинга, карактеристичног за економије које одликује висока сигурност улагања, што је не само потврда економског напретка и резултата које остварујемо, већ и доприноси даљем побољшању услова финансирања и инвестирања у Србији - додала је Табаковић.
Констатујући да се смањују и валутни и ризик рефинансирања, Табаковић је то аргументовала поновном успешном емисијом десетогодишње еврообвезнице емитоване прошле недеље на међународном финансијском тржишту.
Емисија је, како је нагласила, реализована по најнижој стопи приноса до сада од 1,25 одсто, што су, каже, услови које остварују земље са инвестиционим кредитним рејтингом.
- Ова средства намењена су искључиво за исплату раније узетог скупог дуга у доларима, што значи да се по овом основу не повећава јавни дуг, док се смањују трошкови камата - поручила је Табаковић.
ЗВАНИЧНО: Србија забрањује увоз застарелих половних аутомобила, а ево и када
МАРКЕТИНШКИ ТРИК КОГ НИСМО СВЕСНИ: Како нас продавци терају да потрошимо више него што смо планирали?
Ово је држава у којој банкомати НЕ ПОСТОЈЕ, интернет се користи ретко, а АЛКОХОЛ можете да попијете само у ЈЕДНОЈ ПИВАРИ! (ФОТО/ВИДЕО)
НАЈДУЖИ ЛЕТ НА СВЕТУ: Од Лондона до Сиднеја без прекида за 19 САТИ
КИНЕСКИ ГИГАНТ СТИЖЕ У СРБИЈУ: Шта нам доноси платформа за мобилну и онлајн наплату "АЛИПЕЈ"?