ПОСЛЕ ХУАВЕЈА ОВЕ ДВЕ КОМПАНИЈЕ ДОЛАЗЕ НА ЦРНУ АМЕРИЧКУ ЛИСТУ: Међу њима и водеће у сфери видео-надзора
Два највећа светска произвођача видео надзора, kineski Hikvižn i Dahua, вероватно ће се, уз Хуавеј, наћи на америчкој црној листи.
Два највећа светска произвођача видео надзора, кинески Хиквижн и Дахуа, вероватно ће се, уз Хуавеј, наћи на америчкој црној листи. Потврда санкција очекује се наредних недеља.
Вашингтон размишља о ускраћивању удела на америчком тржишту већем броју кинеских компанија.
Ограничавајући приступ америчкој технологији разматра се за гиганта опреме за надзор Хангжоу Хиквижн, извештава Њу Јорк Тајмс.
Београђани ће данас моћи да виде УЖИВО лет човека у млазном оделу, а све захваљујући Ричарду Браунингу
АМЕРИКАНЦИМА СЕ НЕ МОЖЕ ВЕРОВАТИ: Напад на Хуавеј шаље сигнал остатку света да избегава пословање са САД!
Након стварања панике, НУДЕ ДОГОВОР: Гугл ОДЛОЖИО СУСПЕНЗИЈУ сарадње са Хуавејом!
Наредни извештај Блумберга обухватио је још четири компаније на листи потенцијално непожељних, укључујући и другог по величини кинеског произвођача опреме за надзор, Жејанг Дахуа Технолоџи Ко.
Пекинг је критиковао тај потез и рекао да неће допустити Вашингтону да уништи кинеске компаније. Министарство спољних послова Кине позвало је на поштено и једнако окружење за своје пословање у САД.
Међутим, случајеви Хиквижн и Дахуа су сложенији. Према наводима Њу Јорк Тајмса и Блумберга, компаније су такође издвојене због њихове наводне улоге у прогону кинеске етничке мањине Ујгура. Тврди се да Пекинг користи софистицирану опрему за надзор високе резолуције како би надгледао Ујгуре.
Шта се крије иза последњег потеза Запада против Хуавеја?
ПРИВРЕМЕНА ЛИЦЕНЦА ЗА "ХУАВЕЈ" САД омогућиле одржавање постојеће мреже и ажурирања софтвера
ОГЛАСИЛИ СЕ НАДЛЕЖНИ! Ево шта чека кориснике из Србије због СУКОБА Хуавеја и Гугла
Трампова администрација ће, како се извештава, донети коначну одлуку о томе да ли ће укинути Хиквижн "у наредним недељама". Убрзо након објављивања извештаја, акције Хиквижн-а су уздрмане и пале су за скоро 10 одсто.
Крсташки рат америчког председника Доналда Трампа против кинеских технологија, који се одвија усред текућег трговинског спора између Вашингтона и Пекинга, бележи пад деоница главних кинеских корпорација за технологију и телекомуникације. Од свог 10-месечног максимума, 2. априла, Хиквижн је пао за више од 25%.
Прошлог маја, амерички законодавци су забранили Хиквижн-у продају опреме америчкој влади због сигурносних проблема. Компанија је ову меру осудила као "неутемељену".