Ово сви радимо, а уколико вас пријави комшија платићете казну и до 100.000 ДИНАРА!
Комуналци за сваки шум изнад 30 децибела могу да вас ударе по џепу ако то смета вашим комшијама
Одзвонило бахатим комшијама! Свако ко одсад укључи машину за веш или усисава стан у време кућног реда платиће казну 5.000 динара.
По новој одлуци о кућном реду у стамбеним зградама, која је јуче ступила на снагу, за сваки шум јачи од 30 децибела, па макар то било лупкање штиклама, дете које се игра лоптом... комунална полиција има право да вас опаучи по џепу ако то смета вашим суседима.
ХОТЕЛ СА ЈЕЗИВОМ ИСТОРИЈОМ: Овде су обучавали најгоре крвнике и диктаторе (ВИДЕО)
ТРАМП ЋЕ БИТИ БЕСАН КАО РИС: ОПЕК продужава споразум, а следе и разговори са Русијом!
НАСТАВАК ТРАНСФОРМАЦИЈЕ: Пореска управа од данас има 37 уместо 78 филијала
Ове казне разликују се од града до града, а најригорознији по овом питању био је Чачак, где за лавеж паса станари могу бити кажњени са баснословних 100.000 динара, а истресање мрва може да их кошта чак пет пута скупље него у Београду - 25.000.
По новом закону, комуналци могу да вам пишу казне и ако сушите веш на тераси, пушите у ходнику, истресате мрве кроз прозор или пак мајсторишете по кући ван дозвољеног времена.
Радован Трифунов из Удружења професионалних управника каже за медије даће ниво децибела из комшијског стана комуналци утврђивати уређајем за мерење буке у животној средини.
- У питању је уређај којим се мери индикатор буке у животној средини. Ова технологија буку мери на метар од зида или метар и по од затвореног простора, а на висини од метар и 20 до метар и 50. Ово, наравно, подразумева детектовање јачине буке у просторији у којој се она пријављује - објаснио је он.
Упркос уређајима, додаје Трифунов, комуналци буку могу проценитии присуством у просторији.
Полицајци ће на лицу места видети да ли је то заиста бука која угрожава, али 30 децибела је нека јачина која не омета никог. Тај захтев јесте мало оштрији, али то је због тога да бисмо питали комшију да ли му сметамо уколико нешто радимо, суштина је у договору међу станарима. А за бахате, ту је полиција - наводи он.
Председник прекршајног суда у Београду Милан Мариновић каже да, према новим прописима, свака бука јача од 30 децибела у време кућног реда биће санкционисана, али под условом да су комшијски докази документовани.
- Не морају комуналци да вас ухвате на делу, битно је да постоји материјални доказ да сте направили прекршај. Ако ваша машина за веш заврши свој програм док они не дођу, вероватно ћете се извући.
Србија донира Бањалуци 900.000 евра: Одлична сарадња са Републиком Српском доноси велике пројекте
Турска драстично повећала увоз нафте у априлу: Највише стиже од Руса!
ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА СРБИЈЕ: Кључни елемент за ОПСТАНАК НА ТРЖИШТУ
Или ако се комшијско дете игра лоптом, а ви снимите и имате друге комшије за сведоке, то може да буде доказ за комуналну полицију - каже он и подсећа да када комуналци покуцају на врата због буке у стану имате да не отворите и ником ништа.
Подсетимо, у Новом Саду и Београду дневни одмор је између 16 и 18 сати, као и од 23 до пет ујутру, свим данима, осим недељом, када одмор траје до седам сати ујутру.
Из комуналне полиције нису одговорили на питање медија како ће мерити буку у становима пштећених комшија.
У овом граду се на посао ЂУБРЕТАРА чека пуних СЕДАМ ГОДИНА, а ево и због чега (ВИДЕО)