ДОБРО ПАЗИТЕ АКО У ОВА ТРИ БЕОГРАДСКА НАСЕЉА КУПУЈЕТЕ СТАН: Исти проблем се јављају на свим местима, а трик је да ГЛЕДАТЕ КАКО РАСТЕ ДРВЕЋЕ
"Ако је дрвеће окренуто на исту страну, дакле земљиште није како треба."
Београд обара рекорд у цени некретнина, а интересовање за куповину станова у престоници не јењава. Међутим, како сви гледају да прођу што јефтиније – треба бити опрезан са одабиром локације.
ПОЧЕЛА ПРИЈАВА ЗА СУБВЕНЦИЈЕ ЗА ЗАМЕНУ СТОЛАРИЈЕ: Процедура никад лакша, а ево ко све има право да конкурише
БЕОГРАЂАНКА НАРУЧИЛА ПИЦУ И ПОБЕСНЕЛА КАДА ЈЕ ВИДЕЛА КОЛИКИ ЈЕ РАЧУН: "Уопште није јасно шта ми је наплаћено"
ОТКРИВЕНА НОВА ПРЕВАРА У ПРОДАВНИЦАМА! Ево шта трговци раде и како нас варају уз помоћ СКИМПФЛАЦИЈЕ и шта купци могу да предузму против тога
Које локације у престоници треба избегавати и на шта треба обратити пажњу при одабиру локације за куповину стана?
– Потребно је бити изузетно опрезан при куповини станова у деловима града у којима иначе постоји проблем са инфраструктуром – упозоравају агенти за некретнине Милић Ђоковић и Урош Јовановић из агенције за некретнине.
Сагласни су да су то насеља преко Панчевачког моста – Борча, Овча и Крњача. Станови у ова три насеља имају исти проблем, који стаје у једну реч – канализација.
Становници насеља на левој обали Дунава годинама муку муче са канализацијом. Крњача је свега неколико километара удаљена од центра главног града, а ипак становници овог насеља деценијама живе уз загађене канале у које се изливају отпадне воде, фекалије, септичке јаме и смеће.
Милић Ђоковић истиче да при куповини стана треба бити опрезан по свим питањима – од земљишта на коме се налази зграда, преко начина грејања, па до инфраструктуре, преносе медији.
– Ми као народ не размишљамо довољно унапред. Купимо стан на лето, па се зими покајемо што нисмо купили стан са централним грејањем. Треба водити рачуна о свему – испричао је Ђоковић.
Он наводи да је проблем насеља на левој страни Дунава "стари проблем", али да често грађани нису свесни размера проблема око канализације – док се не уселе.
Наш саговорник такође прича да треба водити рачуна о земљишту, те саветује купце да проверавају земљиште "старим триком": да гледају да ли је дрвеће окренуто на исту страну.
– То је један стари трик којим се ваља служити, ако је дрвеће окренуто сво на исту страну, дакле земљиште није како треба – испричао је Ђоковић.
Урош Јовановић за наш портал каже да, када је реч о насељима у Београду која се не саветују купцима, једино може да тврди за три насеља на левој обали Дунава.
– Крњача, Овча и Борча једина су насеља која глобално, у смислу цела насеља, имају тај проблем канализације. За остатак престонице, постоје одређени делови насеља, неке зграде, које се не саветују, али то су појединацни случајеви и не важе за комплетна насеља – прича Јовановић.
Како каже, Крњача је насеље које је близу центра града, ближе од рецимо Земуна, те је негде очекивано да оно буде уређеније и да буде погодно за куповину.
– Због немања канализације, то, међутим, није случај. О питању инфраструктуре, посебно канализације, обавезно треба водити рачуна, то касније буде велики проблем – рекао је.