НЕМА КРАЈА БАХАТОСТИ МИРОЉУБА АЛЕКСИЋА: Пословао акцијама, уцењивао и куповао фирме за багателу
Власник "Алко групе" више пута сумњичен за незаконитости почињене у поступку приватизације, мешетарење акцијама, намештање тендера и куповине.
Власник компаније "Алко група", Мирољуб Алексић, изградио је за више од две деценије империју, али у згртању богатства пратиле су га бројне малверзације, мешетарења са акцијама, намештене приватизације и многе друге оптужбе за сумњиво пословање, пише 24седам.
ЦЕНА СТРУЈЕ ДОСТИГЛА ИСТОРИЈСКИ МАКСИМУМ: Алармантно стање у земљама Европске уније, срљају у АМБИС
ШОК НА КУРСНОЈ ЛИСТИ! Јутрос се десио велики ПРЕОКРЕТ: Оваква ситуација са доларом и евром није виђена 20 ГОДИНА
АМЕРИКА СТРЕПИ ЗБОГ РУСКЕ НАФТЕ: Моле се да се цена спусти, уколико се ово деси настаје права КАТАСТРОФА
Први посао Алексић је имао у Пољопривредно-индустријском комбинату Београд, али је врло брзо (деведесетих година прошлог века) упловио у банкарске воде. Још у време Анте Марковића основао је своју прву фирму, "АЛЦО – Алексић Company", а први послови предузећа били су везани за откуп руских потраживања, клириншких долара и есконт меница на територији бивше Југославије, рад са комерцијалним и благајничким записима, и зајмом Републике Србије, наводи овај медиј.
Он тада покреће своју банку - "Алко банку" (касније преименована у "А банка"), а мешетарство у банкарском сектору му се очигледно осладило.
Куповао акције Јубмес банке "на кварно"
Након што је своју банку, након 10 година постојања, продао КБЦ групи за око 96 милиона евра, поново се пре пет година озбиљније намерачио на финансијско тржиште. Наиме, Алексић је преко своје компаније "Алфа плам" (део "Алко групе“) био један од значајних акционара (на четвртом месту по уделу од 4,99 одсто) некадашње Јубмес банке коју је 2017. године покушао да преузме.
Занимљиво је да су удео од три до четири одсто у овој банци имале и три фирме, међу њима и брокерске куће регистроване ван Србије, па чак и у тзв. пореским рајевима, за које се спекулисало да такође припадају Алексићу.
У то време (у току 2017. године) доста се трговало на Београдској берзи акцијама Јубмес банке чија је цена све више расла. Управо је Алексић, како су писали београдски медији, био главни трговац. Он је тада успео да, индиректно или директно, контролише више од 10 одсто акција, што је чинио прикривено, преко акционара регистрованих у страним земљама који имају мање од пет одсто власништва, објашњава портал 24седам.