ОВО ЈЕ МЕСТО БОГАТО ЕКОЛОШКИ ЧИСТИМ ПЕЧУРКАМА: Толико су велике да могу да хране једну породицу чак седам дана
Украјинске карпатске шуме богате су еколошки чистим печуркама и бобицама, а сезона брања креће од јула и траје до првог мраза
Карпати се простиру на 1.500 километара, дуж неколико земаља Европе, укључујући Украјину где расту изванредне, гигантске печурке.
ОПОРАВАК ПРИВРЕДЕ СЕ ОЧЕКУЈЕ ВЕЋ СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ: Србија ће имати најмањи пад економске активности на Балкану
СРПСКУ СВЕТИЊУ ОСМАНЛИЈЕ СУ ПАЛИЛЕ И ПЉАЧКАЛЕ: Манастир Дубрава данас је у новом руху доступна туристима
Тура по овој планини је део туристичке понуде, при чему вас водич води да упознате царство гљива, а неке су толико велике да могу да хране једну читаву породицу, и то седам дана.
Иначе, шумске печурке су Украјинцима послужиле као добар вид зараде, јер су атракција. Можете да уплатите туру преко интернета, да изаберете водича који говори енглески језик, а на вама је даље да нађете смештај и обезбедите оброке.
Украјинске карпатске шуме богате су еколошки чистим печуркама и бобицама. У јесен, у планинама има много гљива, посебно након топлих киша. Посебно има вргања и лисичарки. Оно што је несвакидашње нису само разне врсте, већ и величина, односно килажа печурака које су некад толико велике да их можете јести данима.
На Карпатима генерално расте више од 200 врста гљива. У карпатској шуми, у Украјини, око града Лвив, можете наћи више од 300 печурака дневно. Људи уживају у брању, али и у прелепим пејзажима ове европске планине.
Пожељно је да ове шумске пределе, у потрази за печуркама, свако обилази са водичем, јер ће вас он упутити у то које су отровне, а које јестиве. Такође ћете научити како можете осушити убране печурке.
Сезона гљива у Карпатском региону почиње крајем јула. У то време, у зависности од падавина, расту разне печурке у периоду од неколико дана до неколико недеља. Престају да расту с почетком првог мраза, који нажалост долази на Карпате пре него на равнице.