ДЕТАЉНО УПУТСТВО: Ево шта да радите ако на летовању изгубите пасош или платну картицу
Губљење докумената на летовању нимало није пријатно, поготово када се догоди у иностранству
По сајту Министарства спољних послова Републике Србије, без валидног документа није могуће наставити путовање нити се вратити у нашу државу.
"Стан на дан" све већи проблем: Месечни приход до 1.500 евра, а казне за издавање ће бити око 2.000 евра
Систем инстант плаћања користи све више корисника: Вредност промета 8 милијарди динара
ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ КОРИСНИ, АЛИ И ОПАСНИ: Европски градови уводе строже законе за њих
Уколико се нашим грађанима деси да буду покрадени или да изгубе важна документа, новац или платне картице, прво је потребно обавестити полицију земље у којој су те од њих затражити потврду о пријави губитка или крађе докумената.
Веома је битно знати број изгубљене исправе јер у појединим земљама не желе да издају такву потврду уколико туристи не знају ту информацију. Због тога је корисно имати код себе фото-копију битних докумената или знати број напамет. Пожељно је имати код себе барем личну карту или возачку дозволу, уколико је украден или изгубљен пасош. То је битно ради идентификације у нашем најближем дипломатско-конзуларном представништву због издавања путног листа с којим се покрадени грађани могу вратити у Републику Србију.
Из Министарства спољних послова подсећају на то да се с путним листом не може путовати у друге земље, него он важи само за повратак у Србију. На сајту Министарства је наглашено да у већини земаља с којима Србија има безвизни режим он не важи за путне листове те је, пре повратка у Србију, потребно прибавити визе земаља кроз које ће се пролазити.
На сајту Министарства спољних послова Републике Србије је наглашено да они који прелази унутрашњу границу Шенгенског подручја и улази на територију било које земље потписнице без путне исправе чине прекршај. За такав преступ је предвиђена казна у износу од 200 евра до 1.200.
Ако нашим грађанима нестану или буду украдене платне картице, потребно је што пре пријавити крађу својој банци те их сторнирати. Уколико у иностранству остану без новца те немају како да се врате кући, њихова родбина или пријатељи могу бити од помоћи те уплатити новац на рачун најближег дипломатско-конзуларног представништва Републике Србије.
Тартуфска грозница тресе Србију: ЕВО КАКО ДА ИХ "УЛОВИТЕ"
САМО ДОМАЋЕ! Аустрија не жели ни да чује за АМЕРИЧКУ ГОВЕДИНУ
МАЛА ТАЈНА ВЕЛИКИХ БОГАТАША! Ово је ГРЕШКА БРОЈ 1 коју родитељи праве кад уче децу о НОВЦУ
Тај новац ће бити исплаћен на руке нашим суграђанима, а детаљне информације о начину слања новца пријатељи и родбина могу сазнати обраћањем Министарству спољних послова у Београду. На интернет страницама тог министарства дати су телефонски бројеви и електронска адреса свих дипломатско-конзуларнх представништава Републике Србије те се пре пута саветује да се поменуте информације за сваки случај запишу.
ТЕМЕЉ БЕЗБЕДНОСТИ САД: Ове невероватне могућности пружа "НУКЛЕРАНА ТРИЈАДА" (ВИДЕО)