Шта СРПСКИМ РАДНИЦИМА доноси СПОРАЗУМ са Словенијом?
Словеначки парламент ратификовао је пре два дана билатерални споразум са Србијом којим се регулише запошљавање српских радника у Словенији, а овај документ требало би да отвори врата легалном запошљавању наших грађана у тој земљи, кажу у Министарству за рад.
Иако је циљ споразума задовољавање потреба словеначких компанија и заштита права радника из Србије, многе групације га нису подржале, попут неких словеначких синдиката.
Из угла српског радника, којем се гарантује минимум 12 месеци сталног рада код истог словеначког послодавца, овај споразум, кажу у надлежном министарству, даје правну и материјалну сигурност грађанима Србије.
- Споразум раднику обезбеђује сигурност. Обављаће одређени посао код једног послодавца, а да ли ће се указати потреба да промени послодавца, продужи уговор или се врати у земљу, то је ствар тржишта - каже помоћник министра за рад Милош Јанковић.
Словенци ШИРОМ ОТВАРАЈУ ВРАТА радницима који ће долазити из Србије - ово је најновији УСЛОВ!
ИМАЋЕ ИСТЕ ПЛАТЕ КАО СЛОВАЦИ Српски радници добродошли у Словачку
ВОЗАЧ ТРЕНУТНО НАЈТРАЖЕНИЈЕ ЗАНИМАЊЕ У СРБИЈИ Ко уме да управља ШЛЕПЕРОМ ИЛИ АУТОБУСОМ наћи ће посао без проблема
Представници синдиката у Словенији сматрају да обавеза од годину дана представља дискриминацију у односу на њихове раднике.
Такође, на тај начин, кажу, отвара се простор за злоупотребе радника на послу, односно њихово искоришћавање у смислу дужине прековременог рада.
- Нисам сигуран да су словеначки синдикати разумели праву суштину споразума, а управо је то заштита радничких права, овог пута радника из Србје - објашњава Јанковић.
Постајемо члан Евроазијске уније: ОДРЕЂЕН ДАТУМ потписивања споразума! ТРГОВИНА ЋЕ ДОЖИВЕТИ ПРОЦВАТ
Ако нисте подизали бесплатне акције на рачуну имате 10.000 динара, а сада стиже ЈОШ НОВЦА
МАТУРА КОШТА ВИШЕ ОД СВАДБЕ! Ево колико новца треба родитељи да издвоје за "испит зрелости" своје деце
Како би се избегле евентуалне нејасноће, каже, за око десет дана, одржаће се последњи састанак Националне службе за запошљавање Србије и словеначке службе за запошљавање.
Занимљиво је да према последњим званичним подацима Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, свега око 50 држављана Србије ради у Словенији.