Конференција за медије генералног директора Телекома: Сведоци смо учесталих напада, Телеком је понос државе (ВИДЕО)
Генерални директор је истакао да је 2019. била за Телеком рекордна година не само по оствареној заради него и по техничким достигнућима,
Генерални директор Теелкома Србија, Предраг Ћулибрк, је одржао конференцију за медије поводом учесталих напада на компанију на чијем је челу.
Владимир Лучић је истакао да је Телеком Србија био у заостатку у развоју и да су приходи фиксне и мобилне мреже знатно падали, односно да је број корисника био у паду. Због тога је морао да се обави снажан инвестициони захват.
- Изградили смо снажну оптичку мрежу, значи ми сад имамо преко 500.000 потенцијалних прикључака за оптику. Изградили смо снажну мобилну мрежу, за само две године повећали смо брог 4Г станица.
- Купили смо део тржишта, који, да нисмо купили, не би опстали - рекао је Лучић и нагласио да је та куповина паметно обављена јер је спречен развој конкуренције и да су сви недостаци у годину и по дана потпуно анулирани.
На питање да се прокоментаришу наводи савета за борбу против корупције и Јелисавете Василић да је Телеком Србија јавна својина Ћулибрк је реко да је пример како функционише друга страна, да госпођа Јелисавета добија простор на конкурентској телевизији на дневном нивоу. Да прича ствари из извештаја за који се показало да није усвојен од стране Савета за борбу против корупције. Он је рекао да не треба бити велики правник да се закључи да је полазна теза коју је чланица савета имала везана за случај Телекома потпуно погрешна. Нити су средства Телекома Србије у општој употреби, нити су она од општег интереса.
- Одавно делатност електронских комуникација није делатност од општег интереса него је препуштена тржишту - рекао је Ћулибрк.
Која је стварна вредност Телекома?
Пословни резултати иду у прилог томе да компанија, која се сматра националним сребром, увећа тржишну вредност на 4 милијарде евра, речено је на данашњој конференцији на којој су представљени резултати компаније.
По свим пројекцијама које имамо, а које се односе на финансијске извештаје, Телеком Србија ће до 2023. године вредети 4 милијарде евра, рекао је коориднатор за интернет и мултимедију Телеком Србија Владимир Лучић на конференцији за медије.
Према његовим речима, имајући у виду даље планове, могуће је да та вредност буде и већа.
- Чињеница је да ми држимо 20 одсто акција, може се тврдити да и сада Телеком Србија вреди више од две милијарде евра - навео је он.
Генерални директор је истакао да је 2019. била за Телеком рекордна година не само по оствареној заради него и по техничким достигнућима, квалитету мреже, повећању корисника мобилне телефоније не само у земљи и региону него и у Аустрији тако што су корисници аустријски држављани. Таргет компаније је дијаспора а број ТВ корисника прећи ће више од 2 милиона ТВ и интернет корисника.
- Телеком је остварио у 2019. години, рекорадн број корисника сервиса од 10, 4 милиона корисника, историјски резулат по питању прихода од 133, 7 милијарди динара, што је 7 одсто боље него 2018. Наша оперативна добит скочила је за 25 процената - навео је Ћулибрик.
"Куповина кабловских оператера добар пословни потез"
Куповина кабловских оператера био је добар пословни потез, навео је Владимир Лучић.
Додао је да је циљ да се створи од Телекома регионални лидер, и да тај циљ неће спречити "одређене интересне групе".
- Око 600.000 домаћинстава, до њих смо у овом тренутку дошли оптичким каблима. 7 пута би се тиме могла опасати планета - навео је и додао да је оптичка мрежа предуслов развоја дигитализације у Србији.
Он је истако да компанија бележи евидентне резулате, због чега је "конкуренција забринута за свој пословни успех".
- Сви ови наши пословни потези фрустрирају нашу конкуренцију - рекао је Ћулибрк и додао да могу да схвате да је конкуренција забринута за свој пословни успех али оно што не разумеју и што њему лично није јасно јесте спрега пословних и политичких "не знам каквих интереса".
- Телеком је остварио у 2019. години, рекорадн број корисника сервиса од 10, 4 милиона корисника, историјски резулат по питању прихода од 133, 7 милијарди динара, што је 7 одсто боље него 2018. Наша оперативна добит скочила је за 25 процената - навео је Ћулибрик.
Сведоци смо учесталих напада на Телеком Србија, а зарад запослених, дужни смо да кажемо шта је истина, рекао је генерални директор Телекома Србија Предраг Ћулибрк.
Он је истакао да Телеком послује у више земаља, и да је понос државе, нарочито што је држава власник 50 одсто предузећа. Навео је и да предузеће има велики број малих акционара.
Директор Телекома навео је и да су при крају аквизиције тог предузећа у региону при крају.
Један од највећих уговора који је потписао Телеком, био је онај са компанијом Хуавеј, навео је Ћулибрк.