ВУЧИЋ О АГРОКОРУ: Нећемо дозволити да се ШТЕТА прелије на СРПСКЕ КОМПАНИЈЕ
Александар Вучић на почетку састанка са представницима из Словеније, Црне Горе и БиХ, поводом афере "Агрокор" рекао да неће дозволити да домаће компаније трпе било какву штету
Србија неће допустити да домаће компаније претрпе штету због Агрокора, указао је премијер Александар Вучић на почетку састанка са представницима Словеније, Црне Горе и БиХ.
Агрокор словеначким добављачима дужан преко 40 милиона евра
Премијер Вучић данас са министрима из Словеније, ЦГ и БиХ о Агрокору
Премијер и министри трговине и пољопривреде, Расим Љајић и Бранислав Недимовић, састали су се данас у Влади Србије са министром трговине и економије Словеније, Црне Горе и БиХ, како би разговарали о ситуацији везаној за пословање концерна "Агрокор".
Састанку у Немањиној 11 присуствују министар за економски развој и технологију у Влади Словеније Здравко Почивалшек, министарка економије у Влади Црне Горе Драгица Секулић и потпредседник Савета министара Босне и Херцеговине и министар спољне трговине и економских односа Мирко Шаровић.
Премијер Вучић је на почетку истакао да је Србија, на основу мера које је његова Влада доносила, обавила увид у финансијске трансакције предузећа која послују у систему Агрокора у нашој земљи:
- Тамо где има неисплаћених 20, 30, 40 милиона евра, то нећемо допустити да се прелива на штету домаћих компанија, али то је једино што је могуће - казао је Вучић.
Говорећи о евентуалним могућностима и начинима да се заштите домаће фирме, он је рекао да Влада може да иде на одређене привремене мере, пред Привредним судом.
- Што се тиче Меркатора С, ми имамо директан финансијски уговор са словеначким Меркатором, а не директан са Агрокором. То нам даје неку врсту независности са Агрокором, али у крајњој линији, у истој смо ситуацији - рекао је премијер гостима на почетку састанка.
Састанак је настављен иза затворених врата, а по завршетку јавност ће о детаљима бити обавештена саопштењем. Циљ састанка је да се види шта је свака држава појединачно урадила, те да се виде могућности за заједичко деловање.