Боље је бити глуп, него паметан!
Интелигентније особе су склоније аутодеструктивности и емотивној нестабиности.
Сигурно сте некад чули чувену сентенцу "Боље бити глуп, него паметан" а ми ћемо вам објаснити и зашто. Тачно је да је интелигенција велика предност, али не мора увек да буде тако. Понекад је боље бити и мало мање паметан. Интелигентни људи имају због чега и да буду поносни, али сигурно понекад зажале што су "превише паметни". А ево и зашто.
ЛОША НАВИКА – КАСНИЈИ ОДЛАЗАК НА СПАВАЊЕ
Интелигентнији људи су склонији да дуго остану будни, али то нимало није здраво јер носи веома негативне последице. Бројне студије су показале да су "ноћне птице" склоније емотивној нестабилности, као и да имају симптоме депресије. Због таквог начина живота, трпи њихово здравље.
МАЊЕ ШАНСЕ ПРОСЛЕЂИВАЊА ГЕНА СВОЈИМ ПОТОМЦИМА
Интелигентни људи нису баш социјални типови, а студије показују да су они мање склони оснивању фамилије јер су више посвећени каријери. Што је жена образованија, то има мање деце, кажу статистике.
СКЛОНИЈИ СТЕ АУТОДЕСТРУКТИВНОСТИ
Паметни људи имају једну добру навику – знатижељост. Проблем настаје јер те особе имају жељу за свачим, нпр. да пробају одређене супстанце. Недавно је британска студија потврдила да су паметни људи склони алкохолизму и наркоманији.
БРЖЕ ПОВЕРУЈЕТЕ У ЛАЖ
Образовање води до једног погрешног веровања – мислите да сте паметнији него што јесте. Разноразне студије су показале да особе које су пале на неку лаж, имају више знања. Они не траже савет, јер сматрају да су имуни на грешке, а не схватају да интелигенција не значи увек способност преживљавања у свету, пише cafe.ba.