Шта то смрди у градском превозу?
Колико Вам се пута десило да улазите у аутобус и нешто толико смрди да једва чекате да чујете име станице на којој силазите, ако ГСП уопште ради. Постоје четири могућа разлога поменутог смрада и четири фактора која могу да их изазову.
1. Људски фактор - Људи који се не туширају баш толико често, који вам у бусу стављају пазух под нос, испуштају непријатне гасове и слично. Мора да сте се бар једном сусрели са поменутом врстом уколико користите градски превоз, а уколико не, БЛАГО ВАМА!
2. За све је крив стари аутобус! - Јак смрад који не можете повезати са људским могао би да потиче од аутобуса. Смрди као да је пукла гума а у ствари смрде пакнови. Уколико сте у „хармоници“ можда вам се и посрећи да осетите смрад котларнице. Уколико смрад осетите у трамвају возећи се ка Војводе Степе, не смрди улица или крај, реч је о сталним скитницама „спавалицама“ на тим линијама.
3. Промаја - Света реч Српског народа! Сигурно сте бар једном чули „Ајде затворите тај прозор - дува ми“, или да нико не покушава да отвори прозор иако је напољу четрдесет степени а 100 људи је у аутобусу. Још три станице, још три станице...
4. Буђав лебац – Једете у бусу, намрвите али то нико не очисти данима, месецима... И даље се питате шта то смрди? Надам се да сте уживали у Буреку!
Упозорење за крај: На интернету се појавила слика измета на седишту градског аутобуса само се и даље није потврдило да ли је у питању човечијег или животињског порекла... Пазите где седате, ја рађе бирам да стојим.
Уколико се сетите још неког разлога, не оклевајте са поделом истог.
Прочитајте и: 20 типова путника у Гсп ( први део)