Овако ћете знати да вам маска одговара пре него што је нанесете!
Како не бисте експериментисале са вашом кожом, водите се овим малим смерницама.
Свако има одређен тип коже, и не одговара свакој особи иста маска или крема за лице. Како не бисте ризиковали упалу или црвенило лица, обратите пажњу на састојке које тај производ садржи.
Ако имате суву кожу:
Треба да се држите подаље од киселина јер оне веома исушују кожу. Такође би требало да избегавате производе са сумпором, глином, бензил пероксидом (који се налазе у многим производима намењеним третирању акни) и лиметом. Док су бутери и уља одлични за одржавање влажности коже, уље чајевца је састојак који треба да избегавате јер и он исушује кожу.
Ако имате масну кожу:
У овом случају су вам потребни јачи састојци. Иако већина производа неће иритирати вашу кожу, треба да избегавате наношење дебелог слоја хидратантних маски или крема. Уместо тога, бирајте састојке који упијају уље, као што су каолин, глина, морска со и блато.
Ако имате осетљиву кожу:
Потражите производе који имају умирујуће састојке и које третирају већ постојеће упале и црвенила. Алоју, камилицу и краставац треба да уврстите у вашу свакодневну негу. Људи који константно имају екцем или црвенило, не би ни смели да користе маске. Можда би евентуално могли да узимају неку од краставаца, али уједно да буду веома пажљиви како им се стање лица не би погоршало.
Ако имате комбиновану кожу:
За овај тип коже треба да узимате производе са којима ћете радити пилинг, али који вам неће исушити кожу. Кључно је да не садрже велику концентрацију киселина.
Напомена:
Када пронађете производ који би требало да одговара вашем типу лица, ипак га тестирајте на малој површини коже, на унутрашњој страни руке, мало изнад лакта. Како је тај део сличан кожи лица, видећете како реагује. Ако се не јави црвенило или иритација, пронашли сте прави производ.
Погледајте и: