Ове узнемирујуће фотографије су једна од НАЈВЕЋИХ СРАМОТА човечанства
Тренуци заувек сачувани од зуба времена који данас служе као подсећање и опомена
Фотографија је настала 1937. године, а на њој је беба која потпуно сама седи међу рушевинама Шангаја након бомбардовања и никога не може да остави равнодушним. Ни данас се не зна име овог недужног детета, као ни његова судбина након ове фотографије.
Иако ова фотографија има релативно срећан моменат, не можемо да се не сетимо огромног броја људи који су се у ропству родили, живели и на крају умрли. Фотографија је настала 1. новембра 1868. године и деца која су на њој су спасена грозног живота и враћана у своју домовину, у Африку.
Голодомор је назив за велики помор становништва на територији Украјине током 1932. и 1933. током глади која је задесила многе области Совјетског Савеза.
Несташица хране до које је дошло услед присилне колективизације производње и неповољних временских прилика, довела је до незапамћене глади. Ипак, Украјинци тврде да је совјетска влада намерно изазвала велике несташице како би умањила политички утицај Украјинаца.
Иако је највећи број жртава био у Украјини, не може се спорити да су и други делови Совјетског Савеза претрпели велике људске губитке, па се стога не може тврдити са сигурношћу да је Голодомор био намерно срачунат како би се убило што више Украјинаца.
На фотографији насталој 1913. године је жена из Монголије осуђена на смрт од глади и смештена у кутију која је представљала својеврсну справу за мучење. Ипак, може се наићи на податак да су пролазници осуђеницима на овакву смрт ипак успевали да дотуре мало хране кроз отворе на сандуку, што је само представљало лажну наду и продужење агоније.
На фотографији која је један од најпотреснијих сведока рата је дечак који стоји усправно, а на леђима носи свог мртвог брата. Причу о овој деци можете прочитате ОВДЕ, али обавезно припремите марамице.
Јапанесе boy стандинг ат attention афтер хавинг brought хис деад brother ,Нагасаки, 1945 pic.twitter.com/3j51H0ZV4w
— Хисторицал Пицс (@VeryOldPics) February 16, 2015
Берген-Белзен био је нацистички концентрациони логор у близини града Бергена у Немачкој. Међу жртвама логора били су и чешки сликар Јозеф Чапек, као и једна од најпознатијих жртава Холокауста Ана Франк, и њена сестра Марго.
Када је логор ослобођен, лекар Фриц Клајн и остатак особља натерани су да закопају лешеве логораша који су у том логору убијени, изгладњивани до смрти или убијени принудним радом. На фотографији се види Клајн у јами окружен лешевима.
Иначе, када је Клајн упитан како је помирио своја злодела са етичким обавезама лекара, рекао је:
''Моја Хипократова заклетва ми налаже да одсечем гангренозно слепо црево из људског тела. Јевреји су гангренозно слепо црево човечанства. Зато их одсецам.''
Погледајте и:
- БОЉЕ РАТ, НЕГО ПАКТ! Одбили смо 27. марта прелаз страним трупама - звучи познато?
- НИКАД НИЈЕ БИЛО, А САД СЕ ПРИПОВЕДА: "Пуцајте, ја и даље држим час"
- СОВЈЕТСКИ ЕРОТСКИ БУКВАР: Овако су бољшевици учили азбуку (ФОТО 18 )
- Савременици о Титу: Није располагао ничим, али је увек нашао начин да се пробије!
- ПСИХОЛОГ СВЕДОЧИ О ФИРЕРУ: Шта је све ЦИА знала о Хитлеру 1943. године