ПОСЛЕ ВОЈНЕ И ЕКОНОМСКА ПОБЕДА: Ево како се операција у Сирији исплатила Путину
Резултати руске ваздушне операције у Сирији постаће не само политичке дивиденде, већ и економски добитак који ће довести уговоре за наоружање.
То пише специјални дописник "Комерсанта“ Иван Сафронов у чланку за лист "Новац“.
"Новац“ је израчунао да ће поред већ потрошених 33 милијарди рубаља (око 429 милиона евра) на операцију у Сирији, бити потребно око 10 милијарди (око 130 милиона евра) за инвестирање у ремонт авио–технике и попуњавање арсенала. Али чак и ту суму ће планирани добици од нових уговора покрити без проблема.
Према информацијама извора часописа, низ држава показао је интересовање за наоружање које је коришћено у Сирији. У Федералну службу за војно–техничку сарадњу већ је стигао приличан број захтева. На првом месту клијенте интересује авио–техника.
У децембру 2015. године из Алжира је стигао захтев за испоруку 12 бомбардера Су–34. Алжир је, такође, затражио да тестира борбени ловац Су–35С. Према наводима саговорника часописа, пилоти су били задовољни авионом и ускоро би та афричка држава могла да поднесе нови захтев, чија би вредност могла да буде 1,5 милијарди долара.
Са Алжиром је, такође, закључен споразум о набавци 40 војних хеликоптера Ми–28НЕ. Стручњаци оцењују да је уговор вредан између 600 и 700 милиона долара.
(МАПА) НАГОРНО КАРАБАХ: Рат на Кавказу који лако може да закрви Русију и НАТО!
За борбене авионе Су–35 заинтересовани су Индонезија, Вијетнам и Пакистан. У случају Индонезије и Вијетнама ради се о уговорима вредним више милијарди долара.
Пакистанска војска највероватније неће моћи да купи више од шест авиона, али чак и такав уговор донеће Русији око 500 милиона долара.
Након што се на интернету појавио видео на којем је оклоп тенка Т–90 издржао погодак из противтенковске ракете ПТРК ТОВ, потражња за тим оклопним возилом такође може да порасте, сматрају експерти. Међу потенцијалним клијентима, саговорник Новца“ навео је Ирак, Иран и државе ЗНД.
ПУТИНОВА МАЈСТОРИЦА У СИРИЈИ: Повукао трупе, довукао ракете за НУКЛЕАРНИ напад! (ВИДЕО)
Појављивање комплекса ПВО С–400 у Сирији привукло је пажњу Саудијске Арабије и активирало преговоре са Индијом. Испорука С–400 у те државе може Русији да донесе око четири милијарде долара, пише Спутњтик.
Само по приближним прорачунима Русија може да добије уговоре у вредности између шест и седам милијарди долара, закључују у часопису. То је скоро 10 пута више од вредности војне кампање у Сирији.
Ваздушна операција ваздушно–космичких снага Русије у Сирији, где се од 2011. води грађански рат и где легалне власти Дамаска ратују против екстремиста ДАЕШ–а, Нусра фронта и других терористичких организација, трајала је више од пет месеци. За то време руске снаге су успеле да прекину снабдевање терориста оружјем и залихама, прекину основне канале допремања нелегалне нафте и протерају терористе из бројних насеља.