РОТШИЛДОВЕ ЦРНЕ ПРОГНОЗЕ: Свет у 2016. чека нова КРИЗА
Ситуација у светској економији и на берзама ће се у овој години погоршати, а најтеже ће бити земљама које зависе од цене сировина, навео је у писму клијентима његове компаније РИТ Цапитал Партнерс Џејкоб Ротшилд, један од најмоћнијих људи света.
- У последњих неколико година земље у развоју убрзано су се задуживале у девизама, а сада им ти кредити долазе на наплату. Кредити су нарасли због раста курса долара, а ситуацију им додатно отежава и пад цена сировина на светским тржиштима. Такве земље, као што су Русија, Нигерија, Бразил, Казахстан, Украјина, биће у изузетно тешкој позицији - написао је Ротшилд.
РОТШИЛДОВИ ОТКРИЛИ ШТА ЋЕ СЕ ДЕСИТИ 2016.: Шокантна насловница часописа Економист
Он предвиђа и да ће криза нарасти у целом свету. Тај став образлаже тиме што још није извесно у којој мери ће се економија Кине успорити, као и разочаравајућим растом бруто друштвеног производа у САД и Европској унији. Поред тога, на глобалну економију, према Ротшилдовој процени, негативно ће утицати криза на Блиском истоку и могућност изласка Велике Британије из Европске уније.
Ротшилдове црне прогнозе потврдио је и Дејвид Липтон, заменик директорке ММФ, који је навео да се шири "опасно" мишљење према ком су креатори политика широм света исцрпели све опције за подстицање привредног раста или су једноставно изгубили вољу, преноси агенија Франс прес.
СИМБОЛИ НА ОВОЈ СЛИЦИ УКАЗИВАЛИ НА ОБА МАСАКРА У ПАРИЗУ: За све то је знао Ротшилд?!
Како би се ухватили у коштац са тим проблемом, светски лидери морају да, према његовим речима, повећају напоре, као и фискалне и монетарне подстицаје, али и да под хитно имплементирају структурне реформе за пружање подршке расту.
- Фискална политика мора да задобије важнију улогу у политичком миксу - рекао је Липтон на конференцији Националне асоцијације за пословну економију.
- Терет подстицања привредног раста је недвосмислено на развијеним земљама које имају фискалног простора за акције - истакао је он.
Ротшилд банка ИЗБЕГЛА суђење у САД за утају пореза!
Додао је и да последње пројекције Фонда везано са раст можда више нису примењиве, услед повлачења капитала са тржишта у развоју и оштрог пада глобалне трговине.
- Осим тога, регистрован је даљи раст ризика, јер нестабилна финансијска тржишта и ниске цене сировина проузрокују нову забринутост у погледу стања глобалне економије - предочио је Липтон. Прошлог месеца, ММФ је упозорио да је светска економија "изузетно рањива", због чега су затражене акције Групе 20 најразвијенијих земаља света (Г20).