УДАР НА WHATSAPP: Компанија извела једну од највећих ПРЕВАРА ПОТРОШАЧА у историји?
Ужасавајуће откриће...
Када су питању апликације које гарантују сигурну, слободну и ненадгледану комуникацију, борба за кориснике никако не јењава.
Тешко је борити се са монополом који су у свету наметнуле апликације попут WhatsApp-a, Facebook Messanger-a и Vibera, али има и оних које гарантују напреднију технологију, сигурнији вид комуникације и све у свему боље услове да би се изборили за своје место под сунцем.
Једна од њих је фамозни и релативно нов Телеграм који се специјализовао за енкриптоване позиве. Ову апликацију је лако користити, а и временом се показује све квалитетнијом. Ово је једна од њихових порука свету:
- Многи људи ни не користе конвенционалну фиксну телефонију јер њу, без обзира да ли у то верујете или не, константно надгледају државне службе (или бар имају ту могућност). Они се зато и одлучују за апликације попут Телеграма да би комуницирали са ближњима. Ипак, не могу сви да уживају у тој могућности.
ИНСТАГРАМ ПАО: Из компаније се не оглашавају
У земљама попут Саудијске Арабије, сигнал Телеграма се намерно саботира како би се обесхрабрило и његово коришћење. У Кини и Оману на пример, Телеграм је потпуно блокиран. У Ирану, где Телеграм има око 40 милиона активних корисника, интернет провајдери су по наредби судства блокирали могућност позивања преко ове апликације.
Телеграм сада већ традиционално има проблема са законима у разним земљама, јер како сами тврде, за разлику од великих компанија константно бране приватност својих корисника и зато што су одбијали нагодбе са владама поменутих држава. Сервиси попут WhatsApp-a са друге стране, нису блокирани ни у једној од проблематичних држава, нити у једној другој познатој по цензури. То је зато што је WhatApp жељан да тргује поверењем корисника зарад ширења монопола.
Из WhatsAppa тврде да када користите апликацију због енкрипције не постоји могућност надгледања, присмотре и прислушкивања - али је то потпуна лаж! WhatsApp сам надгледа ваше конверзације и прати ваше позиве, те са њима може слободно трговати. Да не помињемо да велике компаније попут Гоогла и Apple-a имају директан приступ подацима корисника WhatsApp-a. И то све због тога што су сви насели на причу о сигурности.
ВЕЛИКА НОВИНА НА ЈУТЈУБУ: Ево како да користите "дарк моде" (ФОТО)
На овај начин је WhatsApp умешан у једну од највећих превара потрошача у историји! Са друге стране, Телеграм заправо користи валидну енкрипцију којом се сваки дан хвата у коштац са напредним видовима сајбер криминала и напорима државних служби да продре у интиму корисника. Није ни чудо што желе да угасе Телеграм.
Ми им поручујемо - нека нас блокирају колико год желе, ми нећемо мењати наше принципе, нити издати поверење својих корисника."
Овакво упозорење је многе кориснике комуникационих апликација освестило, па већ сад многи траже алтернативна решења за популарне апликације.
ВАШЕ ИНФОРМАЦИЈЕ СУ ДОСТУПНЕ ГУГЛУ: Постоји само један начин да их САДА САКРИЈЕТЕ