ТАДИЋ И ВЛАХОВИЋ ЗА ПОБЕДУ СРБИЈЕ: Успешан старт Орлова, дебитовао и Лазар Самарџић

24.03.2023. 19:45
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Нисмо били на ЕУРО још од 2000. године.

Фудбалери Србије остварили су победу на премијери квалификација за Европско првенство, пошто су на свом терену савладали селекцију Литваније са 2:0.

СРБИЈА - ЛИТВАНИЈА 2:0 (1:0)

(Тадић 16, Влаховић 53)

Стадион: Маракана

Гледалаца: 25.000

Судија: Лоренс Висер (Белгија)

СРБИЈА: ВМС - Ераковић, Гудељ, Павловић - Живковић (од 81. Миленковић), Грујић, Лукић (од 72. Илић), Костић - Тадић (од 72. Самарџић) - Влаховић (од 63. Милинковић Савић), Митровић (од 81. Јовељић).

ЛИТВАНИЈА: Барткус - Ласицкас, Кажуколовас, Гидрваинис, Бенета (од 86. Баравикас) - Шимкус - Чернич, Гинеитис, Голубицкас (од 62. Сливка), Јанкаускас (од 62. Новиковас) - Палаускас.

Био је ово први такмичарски сусрет Орлова након Мундијала у Катару, а остварена је једна рутинска победа, у којој смо гледали велику креативност момака које предводи селектор Драган Стојковић Пикси.

Резултат ни једног момента није доведен у питање, а тријумф је могао бити и доста убедљивији.

Већ у 16. минуту повела је Србија, а стрелац је био капитен Душан Тадић. Костић је прошао по левој страни и упослио Тадића, који је лако матирао противничког чувара мреже.

Наставили су наши репрезентативци да нападају, да стварају шансе и муче ривала, али није било промене резултата до полувремена.

У наставку меча, већ у осмом минуту Душан Влаховић дуплира вођство Орлова и то после лепог паса Тадића.

Потом је Пикси желео да да прилику млађим играчима, а деби у националном тиму забележио је и Лазар Самарџић, који је пре неколико дана изабрао да игра за Србију, а не Немачку.

Мирно је наш тим привео меч крају и стигао до сва три бода на старту квалификација. У другом колу, за три дана Орлови ће гостовати Црној Гори.

Крај меча: Србија - Литванија 2:0
80. минут
Још једна двострука промена у Србији. Напољу су Митровић и Живковић, а у игри Миленковић и Јовељић.
72.минут
Ван игре ће Тадић, уместо њега деби је забележио Лазар Самарџић. Лукић је такође изашао, Иван Илић је на терену.
65. минут
Наши фудбалери су постигли погодак, али је он поништен због офсајда. Стрелац је био Костић.
63. минут
Стрелац другог гола, Душан Влаховић уступио је место на терену Сергеју Милинковићу Савићу. Била је ово прва Пиксијева измена на мечу.
53. минут
ГОООЛ! Влаховић дуплирао предност. Митровић је упослио Тадића, а капитен проиграо Влаховића, те повисио на 2:0.
51. минут
Остао је сам један Литванац на 40 метара од нашег гола. Кренуо је ка Вањи и шутнуо негде са 20 метара право у нашег чувара мреже.
46. минут
Почело је друго полувреме. Није било промене у саставима.

Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: МН Press

Крај првог полувремена: Србија - Литванија 1:0
44. минут
Митровић је покушао главом и изнедрио нови корнер.
34. минут
Имрпесивни потези Митровића у казненом ривала, створио је сам себи шансу за гол, али је његов ударац изблокиран, те ће уследити корнер за Србију. После њега је Живковић распалио а Грујић петом прелепо покушао и погодио стативу.
28.минут
Зицер су промашили Литванци. Нападач гостију се сјајно заградио после пријема и наместио на шут са 10 метара.Био је за мало непрецизан, на срећу нашег тима.
23. минут
Сада се нижу прилике Орлова, преузимају Пиксијеви момци потпуну контролу на мечу.

16. минут
ГООООЛ! Србија води са 1:0, Костић је маестрално прошао по левој страни, упослио капитена Тадића, који је левицом погодио гол Литваније.

Srbija Fudbal
Србија Фудбал / Извор: МН Press

10. минут
Нема озбиљних шанси до сада, лопта је често у поседу једних па других, али за сада организованије делује наша селекција.
2. минут
Први покушај имали су гости. Јанкаускас је покушао главом са 10 метара, али је лопта отишла поред гола, није било опасно по гол Вање Милинковића Савића.
1. минут
Почео је сусрет Србије и Литваније

Минут ћутања
Пре самог почетка меча одржан је минут ћутања у знак сећања на легендарног Синишу Михајловића

Пре меча:

Биће ово први меч нашег националног тима још од Мундијала у Катару, где смо испали у групној фази, ако не рачунамо пријатељски сусрет са САД-ом, у ком нису играли стандардни репрезентативци.

Наш национални тим није играо на првенствима Европе још од 2000. године, а група у квалификацијама не изгледа барем на папиру претерано тешко, стога се сви у Србији надају директном пласману Орлова на ЕУРО.

Последњи пут са Литванијом играли смо у квалификацијама за претходни шампионат Старог континента, најпре смо у Београду славили 4:1, а затим и на гостовању са 2:1.