СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Пешић се вратио у родни Ниш и Радничком дао 3 гола (ВИДЕО)

05.11.2017. 16:47
Aleksandar Pešić
Александар Пешић / Извор: МН Press

Одиграна последња утакмица 16. кола националног првенства.

Фудбалери Црвене звезде победили су Раднички, у Нишу, са 4:0 головима Гелора Канге и (рођеног Нишлије) Александра Пешића (три). Утакмица је била решена већ у првом полувремену, пошто је у 42. минуту било већ 3:0. Захваљујући овом тријумфу, црвено-бели су потврдили су прво место на табели, уочи првенствене паузе. Победа гостију из Београда била је потпуно заслужена, с обзиром да су били надмоћнији током целог меча, а домаћин је само повремено претио Милану Борјану.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Радничког и Црвене звезде играју последњу утакмицу 16. кола Суперлиге Србије, на стадиону "Чаир". Сва дешавања из Ниша можете УЖИВО да пратите на Србија Данас

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звезда у Нишу, Милојевић МЕЊАО у нападу (САСТАВИ)

ПРОДУЖЕН СПИСАК: У репрезентацију ПОЗВАНА два ЗВЕЗДАША и љубимац ГРОБАРА (ФОТО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

Шансу у завршноци добија и Радоњић, уместо Канге.

80. минут - Ристић уместо Мркића.

74. минут - Нови ГОЛ. Сада је 4:0, хет-трик Пешића, чини се из офсајда.

У међувремену на терену су Милијаш и Јовановић.

72. минут - Милић са пет метара, право у Живковића.

68. минут - Каква шанса за Раднички. Стојановић шутира, Борјан брани. Покушава и Арсић, али Борјан на гол линији брани ногама.

66. минут - Канга шутира, али је изблокиран. Лопта долази до Милића, шутира, али преко гола. Међутим, био је у офсајду.

63. минут - Уместо Јовановића на терену Саша Стојановић, који се у Раднички вратио баш из Звезде. Ово је прва Ђуричићева измена.

60. минут - Слободан ударац за Раднички. Арсић изводи, али се Звезда ипак брани.

54. минут - Мркић ка голу Звезде. Шутира са 15-ак метара, али Борјан хвата.

52. минут - Уместо Крстичића улази млади Лука Илић који је са братом Иваном продат Манчестер ситију. Крстичић је као и Радоњић добио позив за репрезентацију Србије, за мечеве са Кином и Јужном Корејом.

51. минут - Аџић покушава после додавања Пешића, али Живковић брани.

48. минут - Пешић јури ка голу Радничког, али је Живковић бржи. Хвата лопту.

Нема промена на полувремену.

ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА.

ДВОЈКА У НИШУ: Пешић и Канга већ СРУШИЛИ Чаир (ВИДЕО)

45 1. минут - Слободан ударац за Раднички, али Борјан хвата.

42. минут - ГОЛ! Пешић сигуран са беле тачке, за 3:0, за Звезду. Његов девети гол ове сезоне у шампионату.

41. минут - Субић обара Пешића. Пенал за Звезду.

37. минут - ГОЛ! Сада је 2:0 за Звезду. Стрелац је Пешић после дубинске лопте Канге.

31. минут - Аџић изводи слободан ударац. Голман Радничког Живковић брани.

25. минут - ГОЛ! Води Звезда са 1:0. Стрелац Канга, асистент Милић

20. минут - Корнер за Раднички. Изводи Арсић, али опасности по гол Борјана нема.

15. минут - Прекршај Симуновића. Слободан ударац за Звезду, Крстичић са десне стране. Поред гола.

14. минут - Рачић проиграва, а Пешић пада у казненом простору домаћина.

И навијачи Радничког, Мераклије праве бакљаду.

5. минут - Аџић по левој страни, али је изблокиран.

Капитен Звезде је Вујадин Савић.

ПОСЛЕ МЕЧА У ШАПЦУ: Звезда се огласила новим саопштењем (ФОТО)

Бакљада Делија, које су на северној трибини.

Утакмица је почела.

Почетак утакмице се очекује.

РАДНИЧКИ НИШ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:4

СТРЕЛЦИ: Канга 25, Пешић 37, 42.п, 74.

СТАДИОН: "Чаир"

СУДИЈА: Јован Шегрт

РАДНИЧКИ НИШ: Живковић, Симуновић, Распоповић, Мијаиловић, Субић, Арсић, Нома, Ковачевић (од 71. Н. Јовановић), А. Јовановић (од 63. Са. Стојановић), Сла. Стојановић, Мркић (од 80. Ристић). Тренер: Ђуричић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Бабић, Родић, Рачић, Крстичић (од 52. Лука Илић), Милић, Канга (од 85. Радоњић), Аџић (од 70. Милијаш), Пешић. Тренер: Милојевић.

НА ОВО СУ ДЕЛИЈЕ ЧЕКАЛЕ: Алимпијевић пред ДЕРБИ саопштио сјајне вести (ФОТО)

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 16. коло:

Недеља:

Мачва - Партизан 1:3

(Лазаревић 37. - Тавамба 54. Илић 85.п, Јовановић 89)

Земун - Младост 0:0

Раднички Ниш - Црвена звезда 0:4

(Канга 25, Пешић 37, 42.п, 85)

Субота:

Борац - Јавор 2:1

(Филиповић 44, Лима Круз 45 - Ивановски 38)

Чукарички - Војводина 2:1

(Милојевић 15, Кајевић 56 - Михајловић 74)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 43, Партизан 39, Војводина 30, Спартак 29, Вождовац 28, Чукарички 28, Напредак 23, Раднички Ниш 23, Радник 21, Младост Лучани 19,  Мачва 16, Земун 15, Бачка 13, Рад 11, Јавор 11, Борац Чачак 10.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)