ВЕЛИКА КУЛТУРНА И ДУХОВНА ОАЗА: Импресивна СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА у Бачу
Српска православна црква у Бачу представља не само место верске пратње, већ и културни и историјски обележје овог града
Општина Бач је локализована у Републици Србији, у Аутономној Покрајини Војводина, а припада Јужнобачком округу. Општина се простиру на површини од 365 квадратних километара, где је пољопривредна површина 26.843 хектара, а шумска површина износи 3.140 хектара.
FELIX РОМУЛИЈАНА: Место где се уједињује историја и дворска архитектура
БЕОГРАД ДАНАС: Симбол љубоморног чувања православља и уздизања српског народа из пепела - Храм Светог Саве
"ДОЂЕШ СТАР, ОДЕШ МЛАД" Сокобања, место са врха ваше листе за одмор: Једна ствар постоји само на овом подручју - не пропустите! (ФОТО)
Седиште општине је град Бач, који је удаљен 62 километра од Новог Сада, 140 километара од Београда и 120 километара од Суботице.
Српска православна црква у Бачу, посвећена Светом Јовану Богослову, представља значајан духовни и културни објекат на овим просторима. Изграђена је у периоду од 1992. до 2007. године, што сведочи о дугом и трудном процесу изградње.
Црква припада Епархији бачкој Српске православне цркве, чиме се наставља богата верска традиција и присуство СПЦ на овим просторима. Називана и "Храм светог Јована Богослова", ова светиња представља духовно место где верници обављају своје молитве, обреде и обрадују се верским празницима.
Градња цркве трајала је многе године, али резултати су на крају били величанствени. Са својим архитектонским детаљима и унутрашњим уређењем, она представља израз верске дубоке вере и духовне културе.
Свети Јован Богослов, којем је црква посвећена, један је од најважнијих и најзначајнијих фигура у хришћанској традицији. Његове посланице и тумачења верске доктрине имају велики утицај на хришћанско учење и веровање. Посветити цркву његовом имену представља значајан чин за вернике и заједницу.
Тако, Српска православна црква у Бачу представља не само место верске пратње, већ и културни и историјски обележје овог града. Свакодневно, верници се обраћају молитвама и поклонима у овом духовном светилишту, настављајући стару традицију вере и духовности у Бачу.
Од културно-историјских грађевина у Бачу вреди посетити: Тврђаву, манастир Бођани, Фрањевачки самостан, остатке турског купатила – хамама, градску капију Шиљак, остале сакралне објекте, етно кућу „Чапеља“, Дидину кућу, Шокачку етно кућу, дворац Фриц-Христић, Калварију, Црпну станицу Плавну.
Пројекат је финансиран из буџета Општине Бач. Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.