"РУКЕ СУ МУ ПОЦРНЕЛЕ, РЕАНИМАЦИЈА ЈЕ ТРАЈАЛА 52 МИНУТА" Смрт која је потресла све у Батајници - стигли први резултати обдукције
Мушкарац од 46 година преминуо је у Ковид болници Батајница одмах пошто је примљен.
Први резултати обдукције мушкарца (46), који је у Ковид болници Батајница преминуо 10. фебруара, малтене одмах пошто је примљен, указују да је он умро од тромбоемболије изазване ковидом 19.
Како се сазнаје, код несрећног мушкарца дошло је до тоталног запушења крвних судова.
ЗБОГ ОБЈАВЕ СРБИНА СВЕТ ЗАНЕМЕО: Ово није Украјина, ово је НАТО урадио 1999. Србији - одговор Запада срамотан
МНОГИМА СЕ НЕЋЕ ДОПАСТИ ОНО ШТО СЛЕДИ: Детаљна прогноза - огласио се директор РХМЗ-а, ево шта нам доноси БАБА МАРТА
Подсетимо, директорка Ковид болнице Батајница др Татјана Аџић Вукичевић, рекла је четири дана после његове смрти да их је све у болници потресла његова смрт, и да је први пут тражила обдукцију преминулог пацијента:
- То је случај који је нас у ковид болници Батајница веома узнемирио током прошле недеље. Ради се о једном младом човеку – 1976. годиште, који је прве симптоме добио у недељу. Симптоми су били као и код свих других болесника – повишена температура и болови у мишићима. Он је регистрован у ковид амбуланти у Земуну као лакши случај.
Истакла је да је до рапидног погоршања његовог здравственог стања дошло три дана после тога.
- У среду на четвртак када се он јавио у пријемно-тријажни центар био је толико нарушеног општег стања да је дошао практично из кревета у шортсу и мајици. Одмах је примљен у нашу болницу, то је било у раним јутарњим сатима, дечко је имао потпуно нормалан снимак плућа и потпуно уредан ЕКГ запис и уредну лабораторију осим нешто повишеног нивоа хемоглобина и оно што је за бригу било је то да нисмо могли да нађемо ниједан палпабилан пулс - објаснила је Аџић Вукичевићева.
Неколико минута након тога, истиче, руке су му поцрнеле и пребачен је у јединицу интензивног лечења.
- Одмах је започета реанимација која је трајала 52 минута и он је преминуо - навела је докторка.
Он је преминуо у четвртак, 10. фебруара.
Од тог дана па све до данас нико није изашао са званичним информацијама у вези са резултатима ове обдукције.
У међувремену почеле су обдукције умрлих од короне
Обдукције преминулих од корона вируса, званично нису до сада рађене у Србији. Ипак, сада је време дошло и да се званично раде а за те намене Институт за судску медицину у Београду добио је безбедну обдукциону салу и услове да се раде обдукције умрлих због или са ковидом 19. Поред ње већ имају шест које су заузете.
Професорка Татјана Атанасијевић са овог Института објаснила је да су захтеви да се врши обдукција јасно дефинисани.
- Врши се на захтев тужилаштва и на основу Закона о здравственој заштити, може и на захтев породице, раде се обдукције на захтев лекара, када није јасан узрок смрти, када је особа која је преминула лечена мање од 24 сата у установи.