МАЈКА СА ДЕТЕТОМ УПАЛА У БУЈИЦУ КОД ВЛАДИЧИНОГ ХАНА! Жена се присећа језиве несреће: "Гута воду, дави се, глава му је у води"
На том истом месту, пре неколико година, погинуо је један њихов суграђанин.
- Како је могло да буде, добро смо , не знам шта да вам кажем. Он се не жали ни на шта само је уплашен, мене мало боли у пределу леђа и лева нога - започиње причу узнемирена мајка (49) из Јелашнице, која је доживела јутрос праву драму када је са седмогодишњим сином упала у реку Јелашницу прелазећи преко дрвеног моста.
У исповести, она напомиње да је њен син од понедељка под прехладом, а јуче се појавила и висока температура због чега је дете одвела у Дечији диспанзер у Сурдулици.
СРПСКИ СИБИР Ово је најледеније место у Србији - измерено чак минус 40
СРБИЈА ОКОВАНА СНЕГОМ: Пахуље веју тренутно у ОВИМ деловима земље, ево када можемо да очекујемо ОТОПЉЕЊЕ
МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА ХИТНО РЕАГОВАЛО! Сумња се да се појавила опасна "зомби дрога"
- Дали су му терапију и упут за лабораторију. Њему се опет повећала температура и завршили смо у Хитну помоћ. Морао је да прими инјекцију урбазона да би му спала температура. Јутрос у 9 и 30 кренули смо да радимо лабораторију и код докторке на дечијем да му терапију промени. Пођемо преко дрвеног моста. Тај мост, он је никакав, дрвени мост преко реке Јелашнице. Мост је у очајном стању већ можда две године. Морамо да га пређемо да би дете водила у школу и где год . Ми свакодневно ту пролазимо. Мост је на удаљености од 100 метара од наше куће - наводи мајка.
На питање како је у тој драматичној и опасној ситуацији успела да сачува присебност и извуче дете из реке, јер су последице могле да буду страшније каже:
- Кренули смо код лекара и пред крај да пређемо мост на месту где је накривљен, сад ја не знам шта се десило, да ли је даска пукла не могу тачно да вам кажем и ја сам била у шоку. Падала је ледена киша јутрос, мраз и да ли је даска пукла испод ногу или му се нога оклизнула. Син је мене ударио у ноге и заједно падамо у воду. Вода дубока он пада на главу ја га држим за руку, он гута воду, дави се, два три пута глава му је у води... Једва сам га извукла, једва сам га изгурала на обалу, нема нигде никога, комшија који нас је чекао у ауту, он нас човек није чуо. Заједно смо пали, ја сам њега држала за руку, да сам га мало пустила њега би вода однела. Он је главом пао у воду, срећом десном руком сам га држала за његову леву руку, а десном мојом руком сам му главу подизала нисам га испустала и гурала сам га према обали. Не знам како сам успела да га изгурам на камење. Река је надошла ми смо пали у највећу воду. Мени је била до појаса. Изгурала сам сина на обалу и ја сам изашла и кренули смо тамо према комшији где нас је чекао колима. - наводи.
- Били смо скроз мокри. Син је дрхтао. Јуче је имао температуру 39.6 Брзо да га пресвучем, улетели смо у кућу код комшије. Скинула сам дете. Умотала га у ћебе, осушили смо му косу. Мало се загрејао и комшија нас је довезао околним путем кући преко бетонског моста који имамо, а који је прилично далеко од нас, није то близу. Сва документација књижица, моја његова, новац картица из банке значи све ми је било у торби, телефон, а торбу ми је вода однела. Немам ништа.... - додаје.
Објашњава да је тај мост у лошем стању, али да мештани морају да га користе како не би заобилазили и ишли дужим путем нарочито по лошем времену.
- Морамо преко моста он иде у школу , први разред је морамо на тај мост да прођемо и кад идемо у школу и кад се враћамо. Само моје дете иде овде у школу у Јелашници, сва друга деца иду у Сурдулицу у школу, где им родитељи раде и лакше им је да их тамо воде.. Јуче је имао високу температуру, не дај Боже од те хладне воде да му се опет врати не знам. Стрепим шта ће бити . Добро смо прошли хвала Богу шта је све могло да буде. Кући смо, нисмо стигли до лекара њему су руке и ноге биле ледене. Напољу киша пада хладно је и нисам смела да га водим - прича мајка .
Она каже да ће њено дете имати трауме вероватно за цео живот.
- Он је мени рекао кад смо дошли кући мама ја више на овај мост нећу никада да пређем па макар увек каснио у школу. Кад сам га изгурала из воде, он само гребе по оном камењу да изађе на обалу, да се спаси и само виче мама ја сам добро јел си ти добро. Ужас не поновило се никад никоме, ја сам сто пута то рекла - наводи мајка.
Жена објашњава да у Јелашници имају и бетонски мост, али да им је он далеко и да десетак породица има потребу да користи свакодневно баш дрвени мост који је у изузетно лошем стању.
- До школе преко бетонског моста треба нам сигурно 45 минута, а овако десет минута. - истиче.
Она указује и на трагична дешавања везана за дрвени мост у Јелашници..
- Ту је погинуо човек пре седам година, пре тога је жена пала и била повређена. Тај мост је стално критичан годинама уназад, а не решава се ништа -указује мајка и апелује на надлежне да што хитније нађу решење за мост преко реке Јелашнице који користе мештани села свакодневно. Село Јелашница припада општини Владичин Хан.
Извор: Србија Данас/Курир