ОВУ ГРЕШКУ ПРАВЕ СКОРО СВИ ВОЗАЧИ: Скупо ће вас коштати овај потез ако улетите аутомобилом у бару
Падале су ових дана незапамћене кише и многи су се возачи у аутомобилима нашли заробљени у води
Како преноси РТС, најчешћу грешку возачи направе када не процене дубину баре која им се налази на путу. Ако се зауставе у води, не би требало по сваку цену палити аутомобил, јер ће вода проћи до усисне гране, што може изазвати и хидрошок.
Нема разлике између бензина и дизела - сваки аутомобил ће се у једном тренутку при наиласку на бару угасити, а онда никако не треба покушавати покретање мотора.
Факултет друштвених наука због великог интересовања проширио квоте за упис на Дигиталним медијима и комуникацијама
ДА ЛИ МОЖЕМО ДА БУДЕМО СПОКОЈНИ? У Србији је пало између 60 и 120 милиметара кише - ово поручују надлежни
ПОДРУМИ И УЛИЦЕ ПОД ВОДОМ: Мештани Ћићевца не памте овакве поплаве, многи остали без струје (ФОТО)
Милан Нешић, пословођа ауто-сервиса, каже да је потребно што пре зауставити возило, јер постоји могућност да друго возило из супротног смера нанесе нови талас и да уђе у филтер за ваздух, и самим тим и у усис мотора.
Ако случајно, после великих падавина, ваш аутомобил не може да упали, обавезно треба позвати овлашћени сервис, јер штете могу бити велике.
- Постоји могућност да је вода ушла у алтернатор, у анласер, при томе може да направи кратак спој и да направи огромну штету - упозорио је Нешић.
Пре пута обавезно преконтролишите брисаче и пумпу за прскање стакла, и додајте течности за прање, јер на ауто-путу камиони праве читаве водене завесе, а ако немате чиме да обришете стакло, ваше видно поље је умањено и нећете можда на време моћи да одреагујете на неку опасност на путу, нарочито при великим брзинама.