Пацијент у Новом Саду излечен, а није ни имао корону: Тест ипак показао НЕГАТИВАН резултат!
Пацијент који је отпуштен из Клиничког центра Војводине није имао коронавирус, рекао је покрајински секретар за здравство Зоран Гојковић.
Поједини медији објавили су да је пацијент који се лечио од коронавируса отпуштен из КЦ Војводине јер је тест показао да је негативан. Међутим, Гојковић каже другачије.
ВЛАДА СРБИЈЕ УВЕЛА НОВЕ МЕРЕ ПРОТИВ ШИРЕЊА КОРОНА ВИРУСА: Ево чији грађани неће моћи да уђу у Србију до даљњег
Детаљна упутства како да ДЕЗИНФИКУЈЕТЕ КУЋУ: Ево шта вам треба да ПОТПУНО ОЧИСТИТЕ свој дом
ИТАЛИЈАНИ СРПСКОМ МУЗИКОМ ПРОТИВ КОРОНЕ: Мајстор у карантину извадио ТРУБУ, чуло га ПОЛА МИЛАНА (ВИДЕО)
- Ми сваки дан одржавамо конференције, молимо грађане да нас слушају. Пацијент није излечен, јер није ни имао коронавирус и не треба правити сензационалистичке приче. Лечење од овог вируса је дуготрајан процес и не може да се реши преко ноћи - рекао је Гојковић.
Говорећи о стању четворо пацијената који леже у КЦ Војводина, Гојковић је рекао да је оно непромењено од како су хоспитализовани са, како каже, "делимичним побољшањем".
Према његовим речима, епидемиолошка ситуација у Србији је под контролом и "у Влади Србије цео дан се одржавају састанци са кризним штабом, радним телима, епидемиолозима, инфектолозима и пулмолозима, те да се стање анализира из сата у сат".
Гојковић истиче да је Србија издржала "први удар" од појаве коронавируса, додајући да за осам дана, од када је пријављен први случај у нашој земљи, имамо само 41 заражену особу.
- Сада улазимо у другу фазу, а то је фаза у којој нам је најнеопходнија свест грађана да сви они који су имали контакт са зараженима или имају благе симптоме респираторне инфекције, остану код куће и да се самоизолују како се зараза не би ширила - поручио је Гојковић.
Истиче да због тога здрави људи морају да јачају имунитет кроз бољу исхрану и више сна, како би се организам лакше изборио са вирусом.
- Уколико то радимо, ми нећемо имати проблема, нећемо развијати теже клиничке слике. Теже клиничке слике се дешавају само, и најчешће, код старијих пацијената, њих морамо да заштитимо, они су мета коју ми штитимо и то је основно у овој другој фази - рекао је Гојковић.