Пођу у школу, па направе профил: Психолог ЗА шпијунирање деце на Фејсу
Препоруке за функционисање у онлајн свету
Једна од великих родитељских дилема је да ли деци треба дозволити да отворе налоге на друштвеним мрежама и ако је већ то неминовно, у ком узрасту. Истраживања показују да су већ малишани у првом и другом разреду основне школе активни на "Инстаграму" и "Фејсбуку", на свом или профилу других.
Временска прогноза до краја дана: Ево шта нас очекује после ПЉУСКА и ГРАДА
Ако спадате у ову групу мушкараца, имате велике шансу да ДОБИЈЕТЕ СИНА
Психолог Марк Зекони каже да је то прерано и да би родитељи морали да им објасне да то није за њих и да ће морати да сачекају бар пети разред. Али, и у тим годинама је важно да одрасли имају шифре налога своје деце како би пратили шта они раде, коме шаљу поруке и каквог садржаја. Најклизавији терен је онај у тинејџерским годинама, када се деца боре за слободу и самосталност, а немају поверење у родитеље, све крију од њих, па одрасли могу само да наслуте како проводе време на интернету.
- Међутим, да би их заштитили, родитељи морају да пронађу модус и да на суптилан начин успоставе контролу над активностима деце. Дозвољено је да их, ако посумњате, отворено шпијунирате. Нека знају да све пратите, па ће бити опрезнија и неће прихватати баш свачије позиве за пријатељства, нити ће слати непримерене поруке - саветује Зекони.