СТРАНЦИ ТРАЖЕ ДА ДОЂУ ЧАРТЕР ЛЕТОМ, ВАКЦИНИШУ СЕ И ОРГАНИЗУЈУ СВАДБУ: И домаћа венчања у Србији на чекању
У Србији 40.000 парова чека на венчање због короне
Око 40.000 парова у Србији, због ситуације изазване корона вирусом данас чека на венчање, а скоро половина од тог броја, тај важан дан, ишчекује од прошле године, рекао је представник Удружења ивент индустрије Никола Јанковић.
РЕТКА ПТИЦА ОТКРИВЕНА У СРБИЈИ: На свету их има јако мало, јуче се појавила код Ниша! (ФОТО)
НЕМА ОПРАВДАЊА ЗА КОРОНА ЖУРКЕ: У Ваљеву протекле ноћи разбијено више недозвољених окупљања
МАЛИ ЉУДИ, АЛИ ВЕЛИКО СРЦЕ! Основци из Десимировца организовали хуманитарни базар за помоћ малом Гаврилу (ФОТО)
Он сматра да би ствари у корист младенаца и запослених у том сектору могле ускоро да се покрену.
- Од прошлогодишњих, планираних 25.000 венчања, око 5.000 је реализовано са весељима, осталих 20.000 померено је за ову годину, а са истом толиком годишњом потражњом и у 2021. години, процене су да је у Србији на чекању потенцијалних 25 до 40.000 хиљада венчања - рекао је Јанковић.
Према подацима које ивент индустрија има, у Београду би требало да буде 8.500 до 10.000 венчања.
Јанковић наводи да се сви ти младенци надају и траже локације за венчање и у великом су проблему као и њихове породице, рођаци, гости из иностранства, јер не знају да ли ће до тога доћи. То је озбиљан проблем, али како додаје, некоме ко посматра са стране и није, иако шире гледано, цела та индустрија даје допринос економији.
- Имамо упите и странаца из централне Европе да ли могу чартер летом да доведу 220 званица да се овде вакцинишу па да се организује венчење - навео је Јанковић.
Јанковић очекује и да ће документ усвојен 24. фебруара у сарадњи са Институтом за јавно здравље, а који нуди модел - правила по којима се могу резализовати венчања ускоро бити реализован.
Према његовим речима, тај проток би требало да улије наду не само младеницма, већ и услужним делатностима као што су декоратери, флористи, ренали опреме, фотографи, да ће моћи да раде.
- На том документу једино фали датум који би Влада требало да одреди, а то је када ћемо моћи да почнемо да радимо - рекао је Јанковић.
Он је подсетио на значај ивент индустрије када је у питању потрошња пића и хране, наводећи да су то огромне количине, а напомиње и да младенци добију као поклон значајне своте новца које такође потроше у Србији.