ВЕЛИКО ЧУДО У МАНАСТИРУ ТУМАНЕ: Мајка се молила док јој је син био у коми, истог тренутка дечак је отворио очи! (ВИДЕО)
Сведочења су и више него невероватна
Познато је да се у манастиру Тумане код Голупца дешавају чуда. Молитве упућене овом свецу, лече многе болести, а најновија сведочења говоре о томе да је овај светац опоравио чак и људе који су били у коми. Медицински отписане, молитва их је повратила.
Прочитајте и:
- Он у Сврљигу има оно што нико нема у целој Србији: Поносни је власник реткости која ће му донети богатство!
- Долазе из свих крајева да осете мистичне силе: Спас за здравствене проблеме крије се под окриљем Фрушке Горе?!
- Након три деценије, спортисти поново трче кроз Чачак: Призор је био за памћење, а такмичари свих узраста!
М. М. из великог Лаола дошла је са сином у манастир Тумане да заблагодари Светом Зосиму. Док је био у коми, услед пуцања бубрега, она је долазила у манастир да му се читају молитве.
Након молитве, син се пробудио из коме, вратило му се памћење, и свакога дана се све боље осећао. Напослетку је био исцељен.
Ј. Д. из Смедеревске Паланке био је неколико дана у коми. Његова кћерка је позвала манастир Тумане да се братија моли за оздрављење. Код кивота Светог Зосима прочитана је молитва. Готово у исто време, Ј.Д. се пробудио из коме. Чим је изашао са лечења, дошао је у манастир и заблагодарио светитељу.
Многобројна сведочења о чудесним исцељењима код моштију Светог Зосима испуњавају летопис Манастира Туман. Ови свети примери јасно сведоче веру и љубав народа према Богу и светитељу.
Осећајући да је манастир Туман једна од највећих православних светиња, вековима га зову Ђердапски Острог, препознајући исти благодатни дар исцељивања код Светог Василија и Светог Зосима.
Многи долазе тужни и болешћу утучени. Из светиње одлазе радосни и здрави. Сигурно је то да ко једном дође и осети благослов Божји, туманској светињи изнова се враћа.
У народу браничевског краја вековима живи предање да се Преподобни Зосим Синаит упокојио када га је нехотице ранио Милош Обилић, који је имао двор у непосредној близини манастира Туман и који је у његовој околини обично ловио. Сви путописци који су се нашли у Туману током XIX века са мање и више детаља описали су споменуто предање.
Вековима је гроб, касније мошти преподобног Зосима, у великом поштовању народа. О томе су записана и многа сведочанства, попут овог.