"ВЕОМА ТЕШКА НОЋ ЈЕ ЗА НАМА" Директорка Батута: Већина пацијената мора у болницу након прегледа
Директорка Батута уживо изнела податке.
Србија је оборила црне рекорде у броју новозаражених, умрлих и пацијената на респираторима у среду, а ситуација се још увек не смирује.
Велики је број прегледа због сумње на корона вирус обављен током ноћи, док су болнички капацитети пуни, рекла је у Јутарњем дневнику РТС-а Верица Јовановић.
КОРОНА БАЦА СРПСКИ ГРАД НА КОЛЕНА: Недостаје лабораната, ових дана се се отвара још једно ковид одељење
НОВА ИСТРАЖИВАЊА ШОКИРАЛА! ИМА ЛИ КРАЈА ОВОМ ЗАЧАРАНОМ КРУГУ? Заразу ширимо и 10 дана пре симптома короне!
4.000 МРТВИХ ВИШЕ: За време пандемије у Србији велики скок броја умрлих, број рођених беба такође опао
- Веома тешка ноћ је за нама, подаци које смо јуче регистровали, где је утврђен велики број позитивних, имали смо и током ноћи велики број прегледа. Ковид амбуланте су пуне, истовремено се пуне и болнице. Већи број потврђених случајева захтева болничку помоћ. Осим редовних болница, ангажоване су и ковид јединице и привремене болнице. Неповољно је то што болнички пацијенти захтевају и кисеоничку терапију, то отежава и рад и ситуацију, није потребан само кревет већ и активно учешће медицинског кадра. Велики је проблем и зараза међу здравственим радницима, тешко је, апелујемо на примену заштитних мера, то свако од нас може да учини - рекла је прим. др Верица Јовановић, директорка Батута и чланица Кризног штаба.
Пацијенти се из Београда пребацују у друге здравствене установе, велики је притисак и на Хитну помоћ...
- Само током ноћи, према тренутним подацима, на Инфективној је било око 90 прегледа, више од 50 пацијената је током ноћи добило помоћ од стране Хитне помоћи, они превозе пацијенте тамо где су капацитети доступни. У Београду, као што знате, сви центри су ангажовани, али очекујемо да ће нови капацитет у Батајници обезбедити негу за пацијенте на једном месту - рекла је она.
- Имамо повећан број позитивних, али и велику смртност, 223 пацијента су јуче била на респираторима... Ми ћемо изаћи из овога, аил ће свако од нас дати допринос, борба је таква да свако може својим понашањем да допринесе. Да прекине контакте и користи заштитне маске. Мере не могу за један дан дати резултат, ми смо предложили рестриктивне мере, скраћење радног времена, да би се контакти на јавним просторима смањили. Вирус опстаје у људском организму, и комуникација му омогућава пренос. Предложено је и да од понедељка једноставно пређемо на online наставу за старију децу, а остале мере односе се на рад апотека, бензинских пумпи, то су службе које су нам неопходне - рекла је она.