"ЗА ЛАЈК БИ ПРОДАЛИ И РОЂЕНУ МАЈКУ" Аналитичар Боројевић: "Богданов отац га сигурно није учио да буде ПРАСЕ већ човек"
Јутјубер Богдан Илић познатији као Бака Прасе, по налогу је прошле недеље приведен у просторије Одељења за ВТК МУП РС.
Говорећи о смрти јутјуберке Кристине Ђукић, која је прошле недеље дигла руку на себе, докторка Ема Новаковић каже да се насиље на друштвеним мрежама класификује другачије него насиље у реалном животу.
Радојевић Шкодрић: Лекови против короне ускоро у Србији
ПРОГЛАШЕНА ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА: Општина Лучани ПАРАЛИСАНА због снега - два дана немају струју
СРБИЈА ПОТПУНО ПАРАЛИСАНА ЗБОГ СНЕГА: Више од 4.000 људи БЕЗ СТРУЈЕ, разматра се убођење ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ
Додаје како насиље на друштвеним мрежама често не може да се препозна, због чега је, каже Новаковић, тешко реаговати. Она наглашава и како је веома важно да се разговара на ову тему.
- Овај вид насиља представља вид насиља преко друштвених технологија и управо га разликује од насиља, јер је сам насилник анониман, ово насиље је трајно, упорно и без ограничења. Често не може ни да се препозна, због чега је тешко реаговати. Мислим да је јако важно да се разогвара на ову тему - рекла је Новаковић.
Аналитичар Саша Боројевић каже да се у 25 земаља годишње убије 46 хиљада деце, односно да једно дете дигне руку на себе на сваких 11 минута.
Подсетимо, јутјубер Богдан Илић познатији као Бака Прасе, по налогу је прошле недеље приведен у просторије Одељења за ВТК МУП РС ради давања изјаве на све познате околности у вези смрти Кристине Ђукић. Касније је и објавиво видео на јутјубу о њиховом односу.
Саша Боројевић каже како је убеђен да је Богданов отац, иначе свештеник по професији, свог сина гајио да буде успешан човек, а не прасе.
- Ја ћу испоштовати жељу њене мајке да не причамо о Кикиној смрти. Ово је последица, причамо само о последицама. Ми смо ове године направили истраживање у 25 земаља, 46 хиљада деце изврши самоубиство у свету за годину дана. 1.000 самоубистава је у Србији. То је самоубиство на сваких 11 минута, и то само у 25 земаља, не у целом свету. Живимо у ери када један лајк значи један долар и спремни су за све то да продају и рођену мајку. Отац од прасета (Богдан Илић) који је свештеник, сигурно га није гајио да буде прасе, него успешан човек - рекао је Боројевић.
Новинарка и ПР менаџер Бобана Живановић каже да је и она у основој школи доживљавала злостављање од стране вршњака, али да је све решавала уз помоћ разговора са родитељима.
- Што имаш већу бројку, то те више готиве у друштву. Ти си популаран на друштвеним мрежама, значи популаран си у друштву. Треба да поручимо деци и родитељима да интернет није безбедно место, Инстаграм, то је моја друштвена мрежа, није реалан свет. Мој живот на Инстаграму је реалан, зато и немам негативне коментаре, а деца су превише почела да се фотошопирају, иду на естетску хирургију, то ми је страшно. У овој Кикиној причи, колико сам прочитала, коментарисали су њен физички изглед и то је њу погаћало. Девојчице коментаришу једна другу, да ли си ранва као даска, да ли имаш оваква или онаква уста... И ми смо у школи били злостављани на неки начин. Мени су у четвртом разреду говорили да имам велике груди: "А, види каква си", али ја сам имала подршку родитеља - говори Живановићева.