ПОКРЕНУТА ИСТРАГА ПРОТИВ ВОЂЕ "КАВЧАНА" Шеф Веље Невоље осумњичен да је повезан са ВИШЕ ЛИКВИДАЦИЈА у Србији
Истражни органи у Србији покренули су истрагу против Радоја Звицера, вође црногорског "кавачког клана" и шефа ухапшеног Вељка Беливука (36), због сумње да је повезан са више убистава у нашој земљи
Према незваничним информацијама, истражни органи већ дуго прикупљају податке о функционисању ове црногорске криминалне групе која се дубоко учврстила у београдском подземљу. Наиме Звицер је свог највећег сарадника у Србији имао у Вељи Невољи који је за њега завршавао велике послове, а организовао и оне најпрљавије.
ОТКРИВЕНИ НОВИ ДЕТАЉИ: Бивши посланик у Украјини организовао улазак плаћених убица да елиминишу Звицера
КРВАВИ РАТОВИ ВЕЉИНИХ НАВИЈАЧА ВОЂЕНИ И ПРЕКО ГРАФИТА: Групе "обележиле" готово сваки крај у Београду (ФОТО)
ПО ФОРМУЛИ ИЗ ДЕВЕДЕСЕТИХ: МУП помагао кавчанима у елиминисању супарника, ПРАЋЕНИ ПА УБИЈЕНИ
Према незваничним информацијама верује се да је Звицер учествовао у организацији најмање три убиства у Србији и региону и регрутовању нових чланова клана у Србији и то управо преко Беливука. Други Звицеров битан сарадник у Београду био је Никола Вушовић звани Џони који је, према оперативним полицијским подацима, вођа "врачарског клана".
Како је главни "посао" "кавчана" дистрибуција кокаина, верује се да су њих двојица управо у том послу сарађивали са Звицером. И Беливук и Вушовић тренутно се налазе у притвору, један у Београду, други у Доминиканској Републици и чека на изручење у Србију.
Улога Веље Невоље у "кавачком клану"
Вођа београдског огранка "кавачког" клана и Звицеров најближи сарадник последњих година био је сада ухапшени Веља Невоља. Главно задужење Невоље била је дистрибуција кокаина, али то није све. Сумња се да управо Беливукова група стоји и иза неколико отмица и ликвидација припадника и сарадника "шкаљарског клана" у Београду.
Екипа Веље Невоље доводи се у вези са убиством Александра Шарца, као и са ликвидацијом Бојана Мирковића, који је био близак са Шарцем и Лазаром Вукићевићем, којима се прошле године, такође, изгубио сваки траг.
Беливук је за врло кратак временски период постао изузетно близак са вођама "кавача" Радојем Звицером и Слободаном Кашћеланом. О томе колико нису презали ни од чега, нити покушавали да сакрију сарадњу, најбоље говори њихов састанак у Црној Гори који се догодио само неколико дана пре него што је Беливук ухапшен.
Крајем јануара Беливук и Марко Миљковић Маре, његова "десна рука", отишли су авионом за Тиват где их је дочекао Звицер и његово обезбеђење. Нити су се крили, нити су тајно ушли у Црну Гору, штавише отворено су се возикали Звицеровим блиндираним аутомобилом.
Чак су Миљковић, Беливук и Звицер у једном тренутку приведени у Црној Гори на информативни разговор, а потом пуштени. Боравили су на приморју неколико дана, а онда су се Миљковић и Беливук авионом вратили у Београд, где су убрзо ухапшени у склопу истраге о убиствима више особа.
Рат кланова
Према незваничним информацијама, српски истражни органи имају велики број материјалних доказа који упућују на сумњу да су "кавчани" одговорни за још неколико убистава у Србији, али и у региону, наводи црногорска Борба.
- Рат између два клана, Звицера и Бојовића достигао је највеће могуће размере, у којима су људи на монструозан начин убијани - рекао је председник Србије Александар Вучић на седници Савета за националну безбедност Србије.
Рат црногорских кланова у Београду букти још од 2015. године. И један и други клан су активно учвршћивали своје везе са вођама српског подземља и тако у великој мери "преселили" свој сукоб на улице Београда.
Прошле године рат је додатно ескалирао, када је у јануару ликвидиран на Новом Београду, Марко Вуковић (41), кум Радоја Звицера. За његово убиство, како се сумња, плаћен је Нишлија Петар Јовановић, који је само неколико месеци касније, у Украјини покушао да убије и Звицера. Нападачи су тада на вођу "кавчана" отворили ватру док је џогирао испред зграде у којој живи, примио је неколико хитаца, али је атентат преживео.
Убрзо је "кавачки клан" узвратио ударац, па је у Београду у августу без трага нестао Горан Величковић Гокси, вођа Партизанове навијачке групе коју је основао са Милошем Кимијем Радосављевићем, који се у оперативним подацима повезује са "шкаљарским кланом".
Само два месеца касније нестао је и навијач Црвене звезде Лазар Вукићевић (31). Према сумњама, исте ноћи у Србији су нестали и Црногорци Адис Спахић и Дамир Хоџић. Како наводе црногорски медији, Хоџић је био један од најближих сарадника, такође прошле године убијеног Алана Кожара, једног од вођа "шкаљараца". Сумња се да су Вукићевић, Спахић и Хоџић нестали исте ноћи.
Према незваничним информацијама, Вукићевић се пре нестанка телефоном чуо управо са Хоџићем. Сумња се да иза њиховог нестанка стоји криминална група Веље Невоље.
Још један наводни сарадник "шкаљарског" клана, Београђанин Александар Шарац изрешетан је у октобру усред дана у гаражи тржног центра на Новом Београду. Шарац је, како је касније утврђено, био близак пријатељ несталог Вукићевића и данима пре убиства покушавао је да га пронађе.
Црни низ се ни ту није зауставио и само неколико дана касније, у насељу "Белвил", такође испред тржног центра, изрешетан је Београђанин Бојан Мирковић. За њега се верује да је био близак "шкаљарском клану".
Током лета, бомбом испод аутомобила, која је експлодирала усред вожње новобеоградском улицом, ликвидиран је и Страхиња Стојановић, за којег се, према оперативним информацијама, сумњало да је обављао најпрљаве послове "кавачког клана".
БОНУС ВИДЕО - Сви злочини криминалне групе Вељка Беливука