ШАРИЋЕВ ПОЛИЦАЈАЦ СТИЖЕ У СРБИЈУ? Суд поново одлучује о изручењу Стојановића
Стојановић је иначе бивши начелник Службе за криминалистичко-обавештајне послове Србије, а ухапшен је 18. априла у Беранама, након што се приликом царинске контроле на граничном прелазу дао у бекство, због сумње да је члан наводне Шарићеве организоване криминалне групе.
Почетком наредне седмице бјелопољски Виши суд опет ће одлучивати о екстрадицији и упућивању за Београд Данила Стојановића (44), који је ухапшен у Беранама 18. априла по потерници Србије због сумње да је члан организоване криминалне групе Дарка Шарића, потврђено је из тог суда.
Њему је недавно продужен екстрадициони притвор, који му је првобитно био одређен на 40 дана, а тренутно се налази у једној од ћелија бјелопољског затвора.
ЗА ГЛАВУ СВЕДОКА САРАДНИКА НУДИО МИЛИОН ЕВРА: Ево како је Шарић планирао убиство Јоксића
ШОК! Проширена истрага против Дарка Шарића - припремао ликвидацију сведока сарадника
"БАЛКАНЦИ СУ СЕ УВЕК ТРУДИЛИ ДА НЕ ПРЉАЈУ РУКЕ" Откривена веза Срба са члановима опасног мексичког картела
Ову информацију је потврдио и Стојановићев адвокат Драго Конатар.
- По доношењу решења о екстрадицији, уложио сам жалбу, коју је разматрао Апелациони суд Црне Горе. Жалба је усвојена и враћена је Вишем бјелопољском суду на поновно одлучивање. Они још увек нису разматрали и донели нову одлуку, иако су пре тога донели решење да му се притвор продужи - казао је Конатар.
Стојановић је иначе бивши начелник Службе за криминалистичко-обавештајне послове Србије, а ухапшен је 18. априла у Беранама, након што се приликом царинске контроле на граничном прелазу дао у бекство због сумње да је члан наводне Шарићеве организоване криминалне групе. Министарство правде Републике Србије тражило је у законском року изручење Стојановића, који је одраније познат по насилничком понашању. Црногорски Дан је раније објавио незваничну, али поуздану информацију да осумњичени Стојановић има двојно држављанство Црне Горе и Републике Србије, што је он и потврдио приликом саслушања код судије за истрагу Вишег суда у Бијелом Пољу.
Знао кад ће ухапсити Шарића, па кренуо за Црну Гору?
Према незваничним информацијама, Стојановић има блиске родбинске везе са лицима која се у Црној Гори налазе на високим политичким и безбедносним позицијама. Док је у Београду, испред велелепне Шарићеве виле у Улици Баје Пивљанина, трајала незапамћена акција полиције, полицајац Стојановић је, по свему судећи, био на путу за Црну Гору. Засад је непознато како је Стојановић могао да зна да ће уследити хапшење у оквиру акције којом руководе и међународне полицијске службе.
Црногорска полиција је приликом хапшења Стојановића саопштила да у тренутку када је ушао у Црну Гору за њим није била расписана међународна потерница.
Стојановић се сумњичи да је члан криминалне организације коју је оформио Дарко Шарић и био на њеном челу од почетка 2020. до априла 2022. године, а која је вршила најтежа кривична дела. Између осталог, осумњиченима се ставља на терет да су шверцовали наркотике, али и да су организовали убиство Милана Миловца Цигле у Еквадору, иначе Шарићевог сарадника који је био виђен за његовог наследника.
Наредбом за спровођење истраге Тужилаштва за организовани криминал Републике Србије обухваћени су и Бојан М. Станојковић из Подгорице, Данило С. Одовић из Пљеваља, обојица настањени у Београду, Никола Б. Спасојевић за којег се не наводи место рођења осим да је црногорски држављанин, и Душко Р. Мирковић из Бијелог Поља, такође настањен у Београду. Осим ових црногорских држављана, наредбом су обухваћени и Београђани Дејан Лазаревић, Милутин Радовановић, Стефан Андрејић, Марко Вукић и Урош Радовановић, као и Александар Бошковић из Ваљева, настањен у Београду.
Осумњичени се терете да су извршили кривична дела удруживање ради вршења кривичних дела, тешко убиство, неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, изазивање опште опасности и злоупотреба службеног положаја.