Албанци планирају УПАД на север Косова: НАТО наоружава терористичке групације због ЈЕЗИВОГ ЦИЉА
ПАКЛЕНИ ПЛАН
Власти у Приштини уз помоћ савезника из НАТО, увелико припремају операцију насилног преузимања административних прелаза на северу Косова и Метохије како би симболички потврдиле “суверенитет” лажне државе.
Прочитајте и:
У овај план укључени су највиши званичници такозваног Косова, а упад на Јариње и Брњак оперативно се разрађује у америчкој бази Бондстил. Планира се да акцију предводе специјалне косовске безбедосне снаге које ће у међувремену можда да прерасту у војску. Циљ је да се произведе психолошки ефекат код Срба на северу покрајине, односно да су одсечени од од централног дела Србије.
Ова опасна идеја могла би да се спроведе уз прећутну сагласност мисије Еулекс, баш као што је то не тако давно учињено и приликом упада специјалних јединица РОСУ у Косовску Митровицу и бруталног хапшења Марка Ђурића којим је драстично погажен Бриселски споразум.
Уз ту замисао иде и зебња да би провокација која се брижљиви припрема могла врло лако да упали варницу. Извори преносе да су Албанци наручили 12.000 комада лаког ракетног бацача "армбруст", вероватно се плашећи одговора Београда.
Процена је да наша војска не би мирно гледала ескалацију насиља у покрајини, а до важних тачака на северу најефикасније би могла да стигне оклопним возилама.
Ипак, међународна заједница, према писању приштинских медија, упозорила је непризнате косовске власти да транформацију косовских безбедносних снага у војску не треба да изведе без гласа Срба, што значи да би се тај процес морао извести усвајањем уставних амандмана. А да би они прошли, потребни су гласови две трећине посланика, укључујући и две трећине гласова посланика из редова неалбанаца. Према тој рачуници Приштина не може да добије војску.
Председник Александар Вучић рекао је јуче да не брине због тога, али и да није превише уплашен.
- Зар би било први пут да су погазили своје интерне прописе, међународно право и да желе да покажу како су јаки и силни? Бринем због свега што чине, али нисам превише уплашен. Било би добро да њихови налагодавци, који су учествовали у стварању косовске независности, утичу на своје штићенике да се понашају озбиљније и одговорније, то је наша молба - каже Вучић.
Шеф дипломатије Ивица Дачић поновио је да неке западне земље изузетно нервира што Београд наговара поједине државе да повуку признање такозваног Косова.
- Како процес признавања независности може да буде неповратан, како они мисле, ако нема земаља које повлаче одлуку о признавању? Они мисле да је немогуће да број земаља које су признале Косово падне испод сто. Само нека мисле тако - закључује Дачић.