Albanci planiraju UPAD na sever Kosova: NATO naoružava terorističke grupacije zbog JEZIVOG CILJA
PAKLENI PLAN
Vlasti u Prištini uz pomoć saveznika iz NATO, uveliko pripremaju operaciju nasilnog preuzimanja administrativnih prelaza na severu Kosova i Metohije kako bi simbolički potvrdile “suverenitet” lažne države.
Pročitajte i:
U ovaj plan uključeni su najviši zvaničnici takozvanog Kosova, a upad na Jarinje i Brnjak operativno se razrađuje u američkoj bazi Bondstil. Planira se da akciju predvode specijalne kosovske bezbedosne snage koje će u međuvremenu možda da prerastu u vojsku. Cilj je da se proizvede psihološki efekat kod Srba na severu pokrajine, odnosno da su odsečeni od od centralnog dela Srbije.
Ova opasna ideja mogla bi da se sprovede uz prećutnu saglasnost misije Euleks, baš kao što je to ne tako davno učinjeno i prilikom upada specijalnih jedinica ROSU u Kosovsku Mitrovicu i brutalnog hapšenja Marka Đurića kojim je drastično pogažen Briselski sporazum.
Uz tu zamisao ide i zebnja da bi provokacija koja se brižljivi priprema mogla vrlo lako da upali varnicu. Izvori prenose da su Albanci naručili 12.000 komada lakog raketnog bacača "armbrust", verovatno se plašeći odgovora Beograda.
Procena je da naša vojska ne bi mirno gledala eskalaciju nasilja u pokrajini, a do važnih tačaka na severu najefikasnije bi mogla da stigne oklopnim vozilama.
Ipak, međunarodna zajednica, prema pisanju prištinskih medija, upozorila je nepriznate kosovske vlasti da tranformaciju kosovskih bezbednosnih snaga u vojsku ne treba da izvede bez glasa Srba, što znači da bi se taj proces morao izvesti usvajanjem ustavnih amandmana. A da bi oni prošli, potrebni su glasovi dve trećine poslanika, uključujući i dve trećine glasova poslanika iz redova nealbanaca. Prema toj računici Priština ne može da dobije vojsku.
Predsednik Aleksandar Vučić rekao je juče da ne brine zbog toga, ali i da nije previše uplašen.
- Zar bi bilo prvi put da su pogazili svoje interne propise, međunarodno pravo i da žele da pokažu kako su jaki i silni? Brinem zbog svega što čine, ali nisam previše uplašen. Bilo bi dobro da njihovi nalagodavci, koji su učestvovali u stvaranju kosovske nezavisnosti, utiču na svoje štićenike da se ponašaju ozbiljnije i odgovornije, to je naša molba - kaže Vučić.
Šef diplomatije Ivica Dačić ponovio je da neke zapadne zemlje izuzetno nervira što Beograd nagovara pojedine države da povuku priznanje takozvanog Kosova.
- Kako proces priznavanja nezavisnosti može da bude nepovratan, kako oni misle, ako nema zemalja koje povlače odluku o priznavanju? Oni misle da je nemoguće da broj zemalja koje su priznale Kosovo padne ispod sto. Samo neka misle tako - zaključuje Dačić.