ОТВОРЕН НЦР КАМПУС У БЕОГРАДУ: Вучић "Хвала Америци што је препознала Србију, ово је био један од наших снова" (ФОТО/ВИДЕО)
У Београду је данас отворен први најсавременији технолошки НЦР кампус, а отварању је присуствовао и председник Србије Александар Вучић.
НЦР корпорација је америчка фирма која пружа услуге које омогућавају предузецима интеракцију и повезивање, као и трансакције међу својим клијентима.
ПАД ДРУШТВЕНИХ МРЕЖА СКУПО КОШТА: Закерберг лакши за неколико миљарди долара
ПОЛАКО СЕ ЗАВРШАВА ДРАМА - ПОНОВО ОНЛАЈН! После шест сати Фејсбук и Инстаграм прорадили, чека се Воцап
"НА ЈЕДАН ДАН, СВЕТ ПОСТАО ЗДРАВИЈЕ МЕСТО" Едвард Сноуден о паду друштвених мрежа - интернет дивови да се не враћају
Обраћање председника Вучића
- Поштована председнице Владе, екселенцијо Готфри, уважена господо Хејфорсд и Саливен, драга Марија, Срефане, госпођо Чопрић... Када дођете на овакво место, то је бирократска структура, и одмах завршите посао. Пробаћу другачије да говорим, а овај говор који ми је написан, нећу да читам. Рећи ћу како се осећам, Марија зна како је то изгледало у Вашингтону - почео је Вучић.
- Овде раде изузетно млади људи захваљујући нашој Марији и Стефану. Захваљујући њима дошли смо до тога да имамо 5.000 људи, наших људи који су запослени и раде овде. Имамо велелепну зграду, имамо нову инвестицију значајну за целу Србију - истако је Вучић и додаје:
- Хвала пријатељима из Америке јер овиме што говоре, говоре и другим компанијама из целог света да могу да дођу у Србију, захвалио бих и нашој председници Владе која је улагала у то да се НЦР отвори у Србији, а што ће нам се вратити дупло више од онога што смо уложили.
Како је додао, људи обично мисле да је нормално да они раде ту, да се то подразумева, а ништа од тога не би било тако да није било Марије, која је дала све од себе.
- Имали смо састанке у Америци, много састанака, да бисмо дошли до овога. Не да имамо велелепну зграду, али ми сада имамо 5.000 људи овде, они су суштина свега! - подвукао је Вучић.
- Када говоримо о људима, две ствари издвајам. Хвала Америци што је препознала Србију, хвала екселенцији, хвала на данашњем говору. Хвала Ани, Данилу Цицмилу, и свим људима који су радили на овоме. Ово је био један од наших снова - додао је Вучић.
Како је Вучић додао, за порез је до сада добијено више новца, него што је дато за изградњу НЦР - а, што показује да је у питању била мудра одлука.
- Не заборавите, ових 5.000 људи су ту, и сигурно би отишли негде, да ситуација није оваква, а добра је - додао је председник.
Вучић је додао да не разуме шта људи овде раде, али је истакао да је посебно срећан, што млади људи нису отишли из наше земље, што су ту, да граде будућност Србије.
- Бескрајно вам хвала, није лако, а ни једноставно, у временима короне. А када је то у питању, имам једну лепу вест за Мајка, Готфрија, Марију... Данас је други дан, и друго јутро, да имамо смањење броја, али то нико није приметио. Дакле, два дана се проценат спушта, и у апсолутним бројевима... То ће да траје, и коначно смо, спречили тренд повећања броја заражених - рекао је Вучић, те се дотакао преговора са Фајзером, око куповине пилула.
- Волео бих да истакнем, ако смем, а да не пораним са радосним вестима и то да су корона бројке почеле да падају и да је све боља ситуација. И поред борбе са короном, настављамо да се боримо и за економију и то је прави успех Србије. Хвала вам свима на томе - рекао је председник Србије за крај обраћања.
- Ово је велики дан, не отварамо свакога дана фабрике за 5.000 људи. Ово је важно за целу земљу! Хвала свима, а ја ћу чешће да долазим овде, да узмем пелцер добре енергије и осмеха. Срећан рад! - завршио је председник Вучић.
Након обраћања председника Србије, њему су се придружили и извршни директори.Они су заједно пресекли ленту, што је значило да је један од најсавременијих технолошких кампуса отворен.
Обраћање извршног директора Мајка Хејфорда
Мајк Хејфорд, извршни директор, истакао је да је у питању предиван кампус који ће у будућности значити доста, након чега се посебно захвалио председнику Вучићу, премијерки Брнабић, као и амбасадору Годфрију.
- Ово не би било могуће, без узајамног и доброг партнерства - додао је Хејфорд.
Како је додао, НЦР брине о својим члановима, како о запосленима, тако и муштеријама.
- Ми имамо хиљаде потрошача, и о сваком бринемо перфектно, то је кључ - рекао је Хејфорд.
Обраћање председника компаније НЦР - Оливер Салимон
На самом почетку обраћања председника компаније НЦР Оливер Салимон захвалио се свима који су присуствовали отварању ове компаније и најавио да ће се још више улагати у Србију, и Београд.
- Без обзира што ми нисмо у Србији и немамо прилику да презентујемо компанију, грађани Србије који овде раде представљају је на најбољи могући начин у који ми никада нисмо сумњали. Ми имамо савршен тим у Београду који овде раде, зато им се захваљујем на свему што раде и како нас презентујемо. Највише се захваљујем свим радницима који нису сад овде са нама, а који највише значе овој фирми - рекао је директор.
- Хвала вам на сваком труду који улажете, а ми ћемо наставити да улажемо у саму фирму и њене раднике - рекао је директор за крај.
Обраћање Годфрија
Амбасадор САД-а у Србији нагласио је на почетку излагања да је веома срећан и задовољан радом НЦР и његовом садашњем раду који је све бољи и бољи од самог отварања, пре 10 година.
- Веоме сам поносан и захвалан што је Влада Србије препознала ова улагања и подржала нас, што су нам омогућили да наша инвестиција буде безбедна и сигурна овде - рекао је Годфри и додаје:
- Америчка компанија наставиће да ради све више и да запошљава грађане Србије и да настави да ствара и гради добру сарадњу са Србијом на свим пословним плановима.
Годфри додаје да компанија НЦР нуди добру праксу, добре услове за рад и представља званичну инвестицију у Србији.
- Радујем се новим победама и изазовима, на нашу сарадњу увек можете рачунати. Честитам свима - рекао је Годфри за крај обраћања.
Обраћање директора НЦР кампуса
Директорки компаније НЦР камупса у Србији захвалили су се свима на доласку овог свечаног отварања фирме и истакла да им је велика част што у толиком броју отварају своју фирму.
- Ово је јако важан дан како за компанију, тако и за Србију - истакли су директори НЦР кампуса и додају да ова зграда представља оно најбоље из Србије.
- Још један разлог просолаве је десетогодишњица постојања НЦР кампуса у Србији на шта смо сви у Србији и овој компанији поносни. Данас су наше операције у Србији много веће и значајније, сада наше услуге из Србије нудимо клијентима из целог света. Подржавамо 5.100 клијаната из света, баш из овог центра, а све то захваљујући подршци из САД-а и Србије. Поносни смо што смо највећа инвестиција у Србији и представници САД-а у земљи - истакли су и додали да ће у будућем периоду наставити да улажу и оправдају поверење.
Председник стигао на отварање
Председник Србије стигао је на отварање НЦР кампуса где је обишао зграду, раднике и свима пожелео срећан и успешан рад. Обиласку комплекса присуствовала је премијерка Србије, Ана Брнабић.
Вучићу се представили садржај саме зграде и какве услове за рад пружа запосленима. Вучић је током обиласка разговарао са надређенима, који су му открили да у НЦР - у углавном раде млађи запослени.
- Овде ће радити 5.000 људи, то је велики успех за све нас, сачували смо 5.000 људи да остану у Србији, сви који знају нешто да ураде око ИТ, софтверске технологије, остаће у Србији ово је место за инвестиције - прокоментарисао је Вучић и додао да је ово изузетно важна инвестиција каква до сада није постојала.
О НЦР кампусу
НЦР кампус ће се налазити у блоку 42, на Новом Београду.
Зграда од седам спратова простире се на 55.000 квадрата, а вредност инвестиције је, према ранијем писању медија, око 90 милиона евра.
То је светски технолошки лидер у пружању висококвалитетне и стручне подршке компанијама разних делатности, међу којима су фирме из области финансија, туризма, угоститељства, телекомуникација, забаве, игара на срећу, јавног сектора и телекомуникација.
Са својим софтвером, хардвером и лепезом услуга, НЦР омогућава скоро 550 милиона трансакција дневно, у виду малопродаје, финансија, путовања, угоститељства и телекомуникације.
Централа компаније, основане 1884. године, је у савезној америчкој држави Џорџији.