СЕЛАКОВИЋ НАКОН СЕДНИЦЕ: Дошли смо до информација да две велике државе пружају подршку Приштини (ВИДЕО)
Доласком председника Републике Србије Александра Вучића почела је седница Савета за националну безбедност.
Председник Србије Александар Вучић председава данас седницом Савета за националну безбедност.
ЕУ ПОНОВО ПОСТАВЉА УЛТИМАТУМЕ СРБИЈИ? Нове претње због неувођења санкција Русији, ово је ПРВО на листи
ПРИШТИНА ГАЗИ СПОРАЗУМЕ, АЛИ СРБИЈА ИМА КЕЦА У РУКАВУ: Ово је потез који ће Београд повући после данашње седнице
ПЕТКОВИЋ ПОСТАВИО НА МЕСТО ВЈОСУ ОСМАНИ: "Лажна држава Косово је оличење криминала и корупције"
Обраћање Николе Селаковића након седнице Савета за националну безбедност
Седница Савета за националну безбедност је завршена, а јавности се обраћа Никола Селаковић.
- Дошли смо до информација да две велике државе пружају подршку Приштини - казао је Селаковић.
У Београду је данас одржана седница Савета за националну безбедност, којом је председавао председник Србије Александар Вучић.
Седници у згради Генералног секретаријата председника Републике присуствовали су и министар одбране Небојша Стефановић, министар спољних послова Никола Селаковић, министарка рударства и енергетике Зорана Михајловић, председник Скупштине Ивица Дачић и други министри...
На седници су такође били и начелник Генералштаба Војске Србије Милан Мојсиловић, директор БИА Братислав Гашић.
Седница је заказана после одлуке Приштине да поднесе званични захтев за чланство тзв. Косова у Савет Европе.
- На нама је да не уђемо у мржњу и психозу сукоба, али да на одговаран, рационалан и озбиљан начин пружимо снажан одговор - казао је Вучић у четвртак, када је најавио седницу Савета, а због захтева за улазак у СЕ којим су привремене приштинске власти срушиле још један споразум који су потписали, а то је Вашингтонски споразум.
Према речима председника, у наредним недељама званичници Србије даће све од себе да покажу да могу да се боре и чувају своју земљу.
Почела седница
Председник Србије Александар Вучић председа данас седницом Савета за националну безбедност.
Седници у згради Генералног секретаријата председника Републике присуствују министар одбране Небојша Стефановић, министар спољних послова Никола Селаковић, министарка рударства и енергетике Зорана Михајловић, председник Скупштине Ивица Дачић и други министри.
На седници су такође начелник Генералштаба Војске Србије Милан Мојсиловић, директор БИА Братислав Гашић.
Седница савета безбедности заказана је након што је Приштина предала званични захтев за чланство у Савету Европе.
- На нама је да не уђемо у мржњу и психозу сукоба, али да на одговаран, рационалан и озбиљан начин пружимо снажан одговор - казао је Вучић у четвртак, када је најавио седницу Савета, а због захтева за улазак у СЕ којим су привремене приштинске власти срушиле још један споразум који су потписали, а то је Вашингтонски споразум.
Према речима председника, у наредним недељама званичници Србије даће све од себе да покажу да могу да се боре и чувају своју земљу.
Седница је почела у 11.00 сати у згради Генералног секретаријата председника Републике, саопштила је Служба за сарадњу с медијима председника републике.
Нове претње Србији због неувођења санкција Русији, ово је ПРВО на листи
Немачки Бундестаг је почетком маја предложио да се државама кандидатима, које одбију да уведу санкције Русији, отежа приступ фондовима Европске уније, пише Еуропеан Western Балканс.
У документу "Одбрана мира и слободе у Европи - свеобухватна подршка Украјини" Бундестаг је дао смернице Влади Немачке за вођење спољне политике и позиције унутар ЕУ када су у питању најновија дешавања у Украјини, истиче се у тексту EWB.
Иако се у документу Бундестага не спомиње Србија, једино ће Србија морати да брине о фондовима ЕУ, јер једина држава кандидат са Западног Балкана која се није ускладила са санкцијама Русији.
ПРИШТИНА ГАЗИ СПОРАЗУМЕ, АЛИ СРБИЈА ИМА КЕЦА У РУКАВУ
Апликација Приштине за чланство у Савету Европе, поднета јуче, само је први корак у новом опасном плану да се на мала врата заокружи лажна косовска државност, а Србија стави пред свршен чин признавања независности своје јужне покрајине.
Следећи удар у добро осмишљеној акцији на релацији Запад - лидери косовских Албанаца биће подношење захтева за улазак Приштине у Партнерство за мир, а са циљем да се пет чланица Европске уније које не признају тзв. Косово - Шпанија, Грчка, Румунија, Словачка и Кипар - натерају да ту одлуку промене.
Тиме би се франкенштајн-творевини практично отклониле највеће препреке за долазак на Ист Ривер, а брана широком отварању врата Уједињених нација за чланство остале би само Русија и Кина.
Ваља подсетити и на то да од почетка украјинске кризе не престају покушаји да се Москва изгура из светске организације.
Након што је министарка спољних послова привремених институција у Приштини Доника Гервала јуче потврдила да су поднели захтев за чланство, српски државни врх анализираће новонасталу изузетно сложену ситуацију на седници Савета за националну безбедност, која је заказана за данас у 11 сати.
Према информацијама, Београд ће активирати дипломатску борбу за повлачење признавања Косова, а "у рукаву" имамо више 14 држава које су спремне да то ураде.
Након што је Приштина аплицирала за СЕ, чиме је најгрубље прекршила и Резолуцију СБ УН 1244, Бриселски и Вашингтонски споразум, нас апсолутно више ништа не обавезују да поштујемо раније постигнуте договоре.